1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі – унікальний римо-католицький храм Святої Анни

У Ковелі – унікальний римо-католицький храм Святої Анни

Ковель пишається пам’яткою архітектури XVIII століття - римо-католицьким костелом Святої Анни, який був відбудований у 1996 році. В Україні дерев'яних двовежевих костелів XVIII століття збереглось лише два. І один з них – у Ковелі. Це найстаріший дерев’яний храм міста, датований 1771 роком.


Свого часу декан луцької дієцезії Людвіг Камілєвський звернув увагу на старий дерев’яний костел у селі Вишеньки Рожищенського району. Як виявилось, це був єдиний подібний костел на теренах Волині. Дерев'яних костелів в Україні лишилося небагато, і всі вони переважно дуже скромні за розмірами споруди. Цей - чи не найбільший, та ще й з двома вежами на фасаді, що властиво більше для мурованої архітектури. У цьому його унікальність.


Храм вирішено було розібрати і перевезти до Ковеля. Землю для його встановлення надала місцева влада. Таким чином у жовтні 1996 року на місці колишнього автобусного парку по вулиці Вербицького постала найстаріша в Ковелі дерев`яна споруда - римо-католицький костел. Реставратори відновили його стародавній вигляд. У кам'яний фундамент парафіяльного будинку закладено священний камінь, привезений з Єрусалиму. Найціннішою пам'яткою храму є відновлений бароковий вівтар XVIII ст. Зовні храм облицьований дошками, покритий ґонтами, з двома куполами. Над входом влаштований орган. Його подарувала костелу німецька парафія міста Ліше.


У 1996 році відбулося освячення оновленого костелу. Його здійснив єпископ Маркіян Трофим'як разом з єпископами, що прибули з Німеччини, Польщі та Києва. Служіння в римо-католицькому храмі проводиться українською і польською мовами.


Настоятель храму отець Тадеуш переконаний, що важливо, аби люди приходили сюди у пошуках душевної рівноваги та гармонії. Вірили, що зможуть поспілкуватися з Богом і він дасть їм силу, зміцнить віру, подарує надію. До храму приходять люди і отримують те, чого шукають. У нинішній нелегкий час дуже важливо, аби люди не заблукали у буденності, у постійних намаганнях перевершити самих себе. Кожен, хто зайшов на територію церковної обителі, приходить сюди за велінням Господнім. Тож костел відчинений для усіх, незалежно від віросповідання. Будь-яка людина може прийти і помолитися, відчути єднання з Богом, зрозуміти своє покликання.#ХрамСвятоїАнни

Коментарі

Читайте також

Католицька громада міста Ковеля відзначає Різдво Христове

Католицька громада міста Ковеля відзначає Різдво Христове
«Нехай Господь обдарує Вас миром!», - настоятель храму Святої Анни у місті Ковелі отець Тадеуш вітає з Різдвом Христовим. Бажає довгоочікуваного миру для України і народу, взаємної любові, спокою та поваги в родинах!