1. Головна
  2. Новини
  3. Якою буде Привокзальна площа у Ковелі в майбутньому?

Якою буде Привокзальна площа у Ковелі в майбутньому?


На конкурсі у Ковелі обрали концепцію, за якою реконструюють Привокзальну площу. Перше місце отримав проєкт авторського колективу з Луцька у складі архітекторів: Дмитра Кирилюка, Вікторії Кирилюк та Оксани Костюк. Керівник - архітектор МПП “АДК” Дмитро Кирилюк .Нагадаємо, що загалом надійшло чотири роботи. Ковельчани мали змогу з ними ознайомитись на офіційному сайті міської ради та Фейсбук-сторінці міського голови та висловити свої думки щодо подальших змін.
Журі, до складу якого увійшли представники національної та волинської спілки архітекторів, виконавчого комітету та депутатського корпусу, обрало концепцію, у якій найкраще розкриті тема та умови конкурсу.

У ній запропоноване вирішення основних проблем сучасного стану площі, враховано існуючу містобудівну ситуацію та потужності залізничного вокзалу, автостанції, закладів торгівлі та об’єктів іншого громадського призначення. У проєкті сформоване чітке функціональне зонування території площі, визначене її просторове та композиційне рішення, організовано транспортні та пішохідні зв'язки. Автори запропонували цікаве архітектурно-художнє оформлення благоустрою та озеленення.

Для створення єдиної об'ємно-просторової композиції по периметру Привокзальної площі передбачена реновація фасадних рішень житлових будівель та реконструкція громадських об'єктів. Також враховане основне функціональне призначення цього громадського простору, як великого транспортного вузла та містобудівної домінанти.

Саме цей проєкт отримав найбільше схвалень і від ковельчан.

Варто зауважити, що роботи подавалися на розгляд без зазначення авторства, їх було позначено кодом. Лише після того, як визначили проєкт-переможець, відкрили конверт та дізнались, хто його автор. Обрана концепція буде взята за основу для розроблення містобудівної та проєктної документації з урахуванням рекомендацій фахівців і ковельчан.

#Безпека

Коментарі

Читайте також