Щоб ковельським діткам в садках було комфортно

Найбільшим дитячим садком міста Ковеля є ДНЗ №11. Його відвідують понад 360 дошкільнят. Найменший - ДНЗ №2. Там виховується лише 105 діток. Та яким би за розмірами та кількістю дітей не був заклад, поліпшенню умов та створенню комфорту приділяють однаково велику увагу. Начальник міського управління освіти Віктор Бичковський каже, що на сьогодні у Ковелі проблема з влаштуванням дітей в садки не стоїть так гостро, як це було ще кілька років тому. Відкриті нові дошкільні заклади та нові групи в існуючих садках. Діє електронна реєстрація дошкільнят.

Є певні моменти щодо наявності вільних місць у ДНЗ по мікрорайонах. Тобто кількість дітей, які мешкають поблизу того чи іншого ДНЗ, інколи є більшою за спроможність закладу. У таких випадках батькам пропонують віддати дитину в інший садок. Звісно, не всі бажають довозити своїх чад в інший мікрорайон. Проте, як запевнив головний освітянин міста, такі питання вирішуються в робочому порядку. Наразі у дошкільних установах Ковеля виховується 3 тисячі 222 дитини, які відвідують 14 садків.

Минулого року у Ковелі на галузь освіти були спрямовані значні кошти. Про це повідомив міський голова Олег Кіндер під час свого звіту перед громадою, який відбувся наприкінці 2017 року. Акцент зроблено на термомодернізації. Завершені роботи з утеплення приміщення дитсадка №5. Вони проводились за кошти державного бюджету. Це – майже півтора мільйона гривень. До того ж, депутати з міського бюджету на облаштування входів у дошкільний заклад виділили ще 200 тисяч гривень.

До слова, завдяки народному депутату Степану Івахіву Ковель отримав понад 2 мільйони 269 тисяч гривень субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток. Крім проведених робіт у згаданому садку, це дало змогу завершити заміну вікон на енергоощадні в дошкільних установах №№ 1,4, 8 та 9.

Ще один дошкільний навчальний заклад кардинально змінився впродовж минулого літа. Мова йде про дитсадок №3. Для його оновлення кошти були виділені з міського бюджету - 1 мільйон 320 тисяч гривень. Найперше будівельники завершили заміну вікон на енергоощадні. Приміщення згідно з сучасними, європейськими технологіями та вимогами утеплили екологічно чистими матеріалами, пофарбували. Цьому садку у центрі міста - 53 роки, а виглядає він як щойно збудований. Також замінено всі вікна у ДНЗ № 10, 11, 13.

Торік на поточні та капітальні ремонти закладів освіти (дошкільних та загальноосвітніх) з бюджету міста використано майже 6 мільйонів гривень.

Вдосконалювати матеріальну базу та стан освітніх установ планується і у цьому році. Як повідомив Віктор Бичковський, буде відремонтовано харчоблок у ДНЗ №1, заплановано капітальні ремонти дахів у ДНЗ №2 та №8. Необхідно також завершити заміну вікон у ДНЗ №6. Крім того, є ряд поточних питань, зокрема косметичних ремонтів, придбання того чи іншого обладнання. Усе це освітяни разом з владою вирішуватимуть впродовж року.


Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь