1. Головна
  2. Новини
  3. Щорічно 17 вересня відзначається професійне свято усіх людей мужніх професій - День рятівника

Щорічно 17 вересня відзначається професійне свято усіх людей мужніх професій - День рятівника

Це свято об’єднує – пожежників, працівників аварійно-рятувальних формувань і служб, які несуть відповідальність за вирішення питань загальнодержавної ваги – забезпечення надійного захисту національного багатства, життя і здоров’я людей від вогню та стихії.
На фото: Особовий склад чергового караулу 19 ДПРЧ 2 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Волинській області: зліва направо: начальник караулу Руслан Потапенко, командир відділення Володимир Степанюк, пожежний-рятувальник Юрій Гладун та водій Ігор Галайчук.

Професія рятувальника важка і небезпечна. Не важливо, де сталася природна чи виробнича катастрофа, терористичний акт або виникла будь-яка інша ситуація, здатна забрати життя людей, підрозділи надзвичайників негайно відправляються на допомогу. Їм доводиться занурюватися в глибину озер та річок, щоб врятувати, «розрізати» постраждалі при аварії автомобілі і витягувати поранених. Ця робота не існує без щоденної, монотонної, виснажливої праці тисяч людей, які щохвилини по всій країні, в містах і селах виїжджають до місць різних лих, щоб допомогти своїм співгромадянам.

Ми поспілкувалися з людьми, які безпосередньо ідуть у полум’я, поспішають на будь-які виклики, та завжди на варті Вашої безпеки.
На фото: Начальник караулу Руслан Потапенко.

Руслан Потапенко, капітан служби цивільного захисту, начальник караулу 19 ДПРЧ 2 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Волинській області, на службі з 2008 року, відданий своїй роботі, користується авторитетом та повагою серед колег та підлеглих, здійснює керування гасінням пожежі та безпосередньо бере участь в їх ліквідації, входить до складу другої чергової зміни. За майже 13 років, проведених на цій нелегкій, проте важливій і улюбленій роботі, може з впевненістю розповісти усі деталі.

- Під час чергувань випадки бували різні, коли серйозні пожежі, коли ДТП. Кожен виклик інакший, і потребує різного підходу, оперативної ліквідації чи допомоги. Багато чинників ускладнюють роботу пожежних: задимлення, температура, обвал конструкцій, пошук потерпілих, та ми всі усвідомлюємо, що від наших дій та злагоджених алгоритмів залежить чиєсь життя, тому на сумніви не залишається часу.
Наша робота тісно межує з небезпекою, тому пожежники, неодноразово проводять навчання, підвищують рівень своїх знань та умінь, задля зменшення ризиків для життя та здоров’я.
Колектив у нас згуртований, на кожного можна покластися, це важливо адже в таких ситуаціях необхідні злагоджені дії усього караулу, та і підрозділів в цілому. Усіх вдома чекають рідні, наш обов’язок повернутись з чергування цілими та неушкодженими, з відчуттям виконаного обов’язку перед громадянами та державою, недарма ж гасло нашої служби «Запобігти. Врятувати. Допомогти»,
- зазначає Руслан Потапенко.


Для попередження надзвичайних ситуацій працівники ДСНС постійно проводять різного роду та спрямування заходи, аби підвищити обізнаність населення з безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки, аби навчити молодь та підростаюче покоління основам збереження життя та здоров’я.

Варто зазначити, що українські рятувальники відзначають своє професійне свято в день святкування православною церквою Ікони Божої Матері «Неопалима Купина», яка є покровителькою пожежників і рятувальників і надає допомогу всім, хто потрапив у біду.
Ця дата підтверджує, наскільки важливі для нашої країни рятувальники і те, що вони точно заслуговують на професійне свято.

З нагоди відзначення свята керівництво Ковельського районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області та, власне, начальник Ковельського районного управління Володимир Войтанік, щиро вітає колектив управління, підпорядкованих підрозділів, ветеранів пожежної охорони, та всіх причетних, які з гордістю несуть звання рятувальника. Вам і Вашим близьким міцного здоров'я, сімейного благополуччя, твердості духу та успіхів у благородній справі служіння Україні!


#Рятувальники

Коментарі

Читайте також