1. Головна
  2. Новини
  3. Підтвердилась підозра на кір у півторарічної дитини, яка була госпіталізована з діагнозом ГРВІ

Підтвердилась підозра на кір у півторарічної дитини, яка була госпіталізована з діагнозом ГРВІ

Як ми повідомляли раніше, у Ковелі є зафіксовані випадки захворювання на кір. Один дорослий чоловік уже пройшов курс лікування та на даний час виписаний з лікарні.

Заступник головного лікаря Ковельського МТМО з дитинства та пологової допомоги Ольга Козачук повідомила, що підтвердилася підозра на кір у півторарічної дитини, яка попередньо була госпіталізована в інфекційне відділення з діагнозом ГРВІ. Крім того, на кір також захворів 25-річний молодий чоловік. Усі троє з однієї родини.

Які симптоми захворювання та як вберегтися від хвороби? Розповідають лікарі Ковельського МТМО.

Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти, прищепивши дитину. Вакцинація має великий вплив на попередження цього захворювання. Навіть ті, хто отримав вакцину лише раз (без ревакцинації), перенесуть захворювання у значно легшій формі. Імунізація захищає дитину в першу чергу від ускладнень, які може викликати вірус кору. 

Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

У разі контакту з хворим на кір негайно зверніться до лікаря. Якщо не вакцинована дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. 

Якщо не вакцинована дитина заразиться і перехворіє на кір, у неї, певна річ, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. 

Вакцина КПК, як і будь-які медичні препарати, може мати побічні дії, проте ризик ускладнень після кору незрівнянно вищий, аніж ризик проявів після щеплення.
Варто пам’ятати, що вакцинація є законним правом кожного з нас на захист від кору — захворювання, яке може призвести до ускладнень або смерті. А ще вакцинація — це наш обов’язок: перед нашими дітьми, рідними, громадою і всіма людьми, що мешкають у нашій країні.

Варто пам'ятати, що підробка довідок про щеплення тягне за собою кримінальну відповідальність. Про це нагадала виконувач обов'язків Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час брифінгу 16 січня: "Для людей, які не є лікарями, у мене є повідомлення – стаття 325 Кримінального кодексу. Порушення правил і норм, встановлених із метою запобігання епідемічним захворюванням і боротьби з ними, якщо вони спричинили тяжкі наслідки та смерть людей, караються терміном від 5 до 8 років. Не купуйте підроблені довідки", – зауважила вона.

#КовельськеМТМО #ОлегСамчук #Кір

Коментарі

Читайте також

У Ковелі навчаються 28 лікарів-інтернів

У Ковелі навчаються 28 лікарів-інтернів
Це - майбутні хірурги, акушери-гінекологи, анестезіологи, стоматологи, травматологи, урологи, неонатологи, педіатри, терапевти, сімейні лікарі, радіологи.

Щоб юні ковельчани швидше одужали

Щоб юні ковельчани швидше одужали
Маленькі пацієнти, які знаходяться на стаціонарному лікуванні у відділеннях Ковельського МТМО отримали подарунки від благодійного фонду Степана Івахіва “Патріоти Волині”.