Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW

На початку 90 років, внаслідок прийняття World Wide Web, мережу захлеснула гігантська хвиля поширення графічного способу відображення інформації, покликаного забезпечити користувачів не тільки текстом, як це було раніше, але і графікою, а трохи пізніше - ще й мультимедійними елементами. Мережеве оформлення повністю перетворилося, втратило свою сіру однотонність, забарвилося всілякими фарбами, що особливо сподобалося простим користувачам-неспеціалістам, яких з кожним роком в Інтернет стає все більше.

Користувачами Всесвітньої Павутини ставали і досі стають люди абсолютно різних професій, часто мало пов'язаних з комп'ютерною діяльністю. І з початку 90 років число підключених до Інтернету щорічно, як мінімум, подвоювалося, а то й потроюється. Від моменту створення першої мережі і донині Інтернет досить далеко відійшов від початкових дослідницьких коренів, що підтверджується сильно великим числом користувачів і посиленою комерційною активністю.

Величезна популярність Інтернету спричинила за собою створення і розробку великого числа програмних продуктів, що підтримують Інтернет за допомогою вбудованих протоколів TCP/IP.

Вже на початку 80-х років десятки виробників, передбачаючи попит на подібні мережеві розробки, вбудовували TCP/IP у свої продукти. Слід зазначити, що для успішного використання та реалізації таких програм розробникам не вистачало достовірної інформації, тобто попит на TCP/IP продукти був, але вміння з ними працювати не було. Саме з метою поповнення нестачі інформації в 1985 році Ден Лінч спільно з IAB організував триденні практичні курси навчання виробників принципам розробки та використання TCP/IP. Через два роки, які були насичені різними конференціями, обговореннями, семінарами, навчальними та практичними курсами, відбулася спеціальна зустріч кращих постачальників і розробників найбільш успішних ТСР/ІР-додатків. На цій зустрічі були підведені підсумки тривалої спільної роботи.

У вересні 1988 року народилася комерційна виставка Interop, на якій були показані сумісні між собою TCP/IP - продукти і демонстрація їх взаємодії з Інтернет. Виставка вийшла досить масштабною - в ній взяли участь більше 50 компаній, що представили свою продукцію, і близько 5000 потенційних клієнтів. Успіх першого Interop проклав дорогу подальшим виставкам подібного типу, які в наш час відвідують десятки і навіть сотні тисяч чоловік.

Темпи зростання Всесвітньої Мережі перевищили всі мислимі і немислимі розміри. З початку 90-х років в проекти, що використовують Інтернет, вкладаються десятки і сотні мільйонів доларів, мільйони користувачів самих різних країн отримали доступ в Інтернет, десятки і сотні розробників, не покладаючи рук, випускають безліч мережевих додатків і розробок.

До середини 90-х стає очевидним, що впоратися з усім цим потоком одному NSF не по силам. На початку 1995 року приймається історичне рішення - NSF закриває NSFNet Backbone, перестає бути монополією і здійснює передачу регіональним мережам оплату за під'єднання численних приватних мереж до "далекобійних" мереж національного масштабу, які тепер здійснюють цілісність Інтернету у світовому масштабі.

Розвиток радіо- і телекомунікацій відкриває нам нові можливості Інтернету: Інтернет-телефонію та Інтернет-телебачення. Поява нової електронної техніки відкриває практично безмежні можливості використання Інтернету в майбутньому.

#ІсторіяМережіІнтернет #КовельПост

Пов'язані теми:
Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet
Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW

Читайте також

Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet

Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet
Неймовірний прогрес поширення комп'ютерних мереж захопив безліч фірм і компаній. У 1973 році, співробітник фірми Xerox, Боб Меткалф, розробляє одну з найпопулярніших до наших днів мережевих технологій - Ethernet.

Історія мережі Інтернет - RFC-технології

Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Завдяки RFC-технологіям, створених Крокером, стало можливим створити спрямований процес обміну ідей і пропозицій, оскільки інформація в одному якомусь документі давала напрямок на створення інших ідей, яким відводилися вже інші, окремі документи.

Історія мережі Інтернет - Перша мережа

Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Для застосування теорії Клейнрока на практиці, вчені створюють першу в історії невелику комп'ютерну мережу, яка пов'язувала комп'ютери ТХ-2 в штаті Массачусетс з комп'ютером Q-32, розташованим в Каліфорнії за допомогою низькошвидкісних телефонних комутованих ліній.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.