1. Головна
  2. Колонка автора
  3. До уваги внутрішньо переміщених осіб: проводитимуться перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО

До уваги внутрішньо переміщених осіб: проводитимуться перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО

Постановою КМУ №1168 від 14 жовтня 2022 року «Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» внесено зміни, зокрема, щодо проведення перевірок ВПО за місцем фактичного місця проживання/перебування. Внесення таких змін зумовлено тим, що нерідко внутрішньо переміщені особи повертаються до покинутих місць проживання або виїжджають за кордон і не повідомляють про таке своє рішення органи соціального захисту населення, відповідно допомога на проживання цим особам продовжує нараховуватись та виплачуватись, хоча фактично вони вже втратили правову підставу для її отримання. Цілком зрозуміло, що бюджетні витрати на соціальні потреби мають бути цільовими та контрольованими, тому проведення відповідних перевірок надасть змогу раціонально використовувати кошти державного бюджету.
До уваги внутрішньо переміщених осіб: проводитимуться перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО
Нагадуємо, що допомога на проживання - це державна грошова допомога, яка виплачується щомісячно в розмірі 2000 гривень на кожну особу, 3000 гривень на особу з інвалідністю та дітей з числа осіб які перемістилися з тимчасово окупованої території Російською Федерацією території України, а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії та що визначені в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204.

Хто проводить перевірку ВПО за фактичним місцем проживання/перебування?

Вибіркова перевірка проводиться за рішенням керівника (заступника керівника) територіального органу Національної соціальної сервісної служби України (далі-Нацсоцслужба) відповідно до сформованих з використанням Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб списків, наданих Нацсоцслужбою її територіальним органам.

За результатами проведення перевірки складається відповідний акт за формою, встановленою Нацсоцслужбою.

Чи всіх ВПО перевіряють?

Контроль за дотриманням вимог законодавства під час надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам здійснюється шляхом проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Чи одразу позбавлятимуть допомоги на проживання у випадку відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування?

Під час проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи за відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає внутрішньо переміщеній особі повідомлення про необхідність протягом десяти календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.

У разі, якщо внутрішньо переміщена особа протягом десяти календарних днів не прибуде до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.

Чи доведеться повертати допомогу за місяць, коли було виявлено відсутність ВПО за місцем фактичного проживання/перебування ?

Так, у разі неправомірного отримання ВПО допомоги на проживання за певний період суми виплаченої допомоги повертаються особою добровільно або за вимогою органу соціального захисту населення на рахунок Міністерства соціальної політики України, відкритий в органах Казначейства.

Який орган та у який строк необхідно повідомити, якщо ВПО повертається до покинутого місця проживання або у випадку зміни місця проживання?

Внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.

У разі ж добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за місцем отримання довідки не пізніш як за три дні до дня від’їзду.

Змінити місце проживання ВПО або скасувати статус ВПО також можна за допомогою застосунку «Дія».

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

Читайте також

Зміни у процедурі реєстрації транспортних засобів

Зміни у процедурі реєстрації транспортних засобів
14 грудня набрали чинності зміни, внесені до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них ТЗ

Порядок звільнення працівника через відсутність на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці

Порядок звільнення працівника через відсутність на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці
У зв’язку з воєнною агресією рф проти України, люди рятуючи життя, виїхали зі своїх міст в більш безпечні регіони України або за кордон. Відповідно, тривалий час через різні причини, такі працівники не мають можливість вийти на зв’язок з роботодавцем та повідомити про причини відсутності на роботі.

Яке покарання чекає на тих, хто принесе додому незаконно вирубану ялинку?

Яке покарання чекає на тих, хто принесе додому незаконно вирубану ялинку?
Нещодавно мешканки Дніпра, вирішивши підготуватися до різдвяно-новорічних свят, зрубали дві ялинки в Новокодацькому лісгоспі та намагалися забрати їх додому. Але жінок затримали на гарячому працівники лісгоспу та передали представникам Національної поліції.