1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року

Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року

Жовтень – це не лише пора жовтіння листя, а й час прозвітувати для ФОПів на 3 групі з податковою ставкою 5% за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року.
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Примітка: Ми подаємо декларація за І квартал, за півріччя, 9 місяців та за рік. За 9 місяців декларацію потрібно подати з 1 жовтня до 11 листопада, 5% сплатити до 19 листопада, а єдиний соціальний внесок до 21 жовтня (5280 грн). Сплата ЄСВ добровільна, однак, якщо потрібен страховий стаж або ж підтримати свою країну - обов’язково заплатіть.
Подаємо звіт через Електронний кабінет платника податків. Переходимо у пункт «Введення звітності», вибираємо необхідний нам період - 2024 рік, період подання — «9 місяців» та натискаємо «Створити»:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
У наступному вікні вибираємо пункт «F01 Прибуток» та «F0103308 Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця (для третьої групи - квартал, місяць)»:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
У наступному вікні перевіряємо правильність автоматично згенерованих даних, зокрема найменування вашої податкової (інколи підтягуються неправильні дані) і натискаємо «Створити»:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Примітка. Додаток 1 ми не подаємо, оскільки він подається лише у складі річної або ліквідаційної декларації чи при переході на загальну систему оподаткування.
У наступному вікні також перевіряємо автоматично згенеровану інформацію у таблиці, зокрема рядок 6 (податкова адреса), та переходимо до 9 рядка «Фактична чисельність найманих працівників у звітному періоді (осіб)». Якщо працівників немає — ставимо 0. ФОП сам для себе не є працівником.

Якщо ви заповнювали декларацію раніше, вам необхідно було вписувати КВЕДи власноруч, однак зараз це робити непотрібно, оскільки система автоматично заповнить абсолютно всі КВЕДи, які є у вас у реєстрі.
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Крім того, ви можете самостійно видалити зайві КВЕДи, викликавши меню правою клавішею миші та натиснувши «Видалити рядок з таблиці»:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Далі переходимо до найцікавішого — 4 розділу «ІV. ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ». У 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %» необхідно написати дохід за 9 місяців. Тобто не дохід за III квартал, а суму доходу за I, II та III квартали.
Примітка. ФОП 3 групи заповнюють декларації зростаючим підсумком - перший квартал, півріччя, три квартали та рік.
Для того, щоб дізнатися суму доходу за півріччя необхідно у новій вкладці браузера у розділі «Введення звітності» відкрити декларацію за цей період і переглянути суму доходу проставлену у 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %»:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
До цієї суми необхідно додати суму доходу, отриману у ІІІ кварталі з липня по вересень включно.

Єдиний податок ми повинні оплатити з суми, отриманої саме за ІІІ квартал. Тому, щоб ми отримали суму податку саме за цей період, необхідно у 13 рядок «Нараховано за попередній звітний (податковий) період (значення рядка 12 декларації попереднього звітного (податкового) періоду)» розділу «V. ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ» вписати суму єдиного податку, яку ми вже нараховували та сплачували за півріччя. В декларації за півріччя ця сума знаходиться у 12 рядку «Нараховано всього за звітний (податковий) період (рядок 9 + рядок 10 + рядок 11)».

Після заповнення рядка 6 натискаємо «Enter», в наслідок чого автоматично згенеруються інші поля таблиці. В результаті у 14 рядку «Загальна сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 14.1 + рядок 14.2) 7» нам відобразиться потрібна сума єдиного податку до сплати за звітний період. Цю суму ви заплатите до бюджету.
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
На цьому все, декларація заповнена. У верхньому меню натискаємо «Перевірити» та «Зберегти», після чого нам запропонується відразу підписати документ та надіслати:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
При успішному виконанні ви отримаєте повідомлення «Надіслано успішно. Через деякий час отримаєте відповідь».
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Після виконаних операцій у розділі «Введення звітності» ви побачите відправлену декларацію:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Якщо через деякий час колір тексту відправленої декларації став червоним, це означає, що потрібно виправити помилки та повторити спробу. Щоб дізнатися, які помилки ми зробили, вибираємо нашу декларацію, натискаємо «Квитанція» та «Перегляд»:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Найбільш часто зустрічається помилка: Невірний підпис — сертифікат відсутній в реєстрі зареєстрованих сертифікатів.

Для повторного відправлення необхідно вибрати необхідну декларацію та у верхньому меню натиснути «Додатково» та «Дублювати»:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Підписуємо та надсилаємо документ.

Після відправлення документа залишається пізніше перевірити у вхідних документах успішність отримання документа. Якщо квитанція № 2 приходить зі статусом «прийнято» - означає, що у податкової зауважень немає. «Не прийнято» - з описом, що неправильно вказано. Ви просто виправляєте помилки й надсилаєте звіт повторно.
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
У розділі «Введення звітності» декларація підсвітиться зеленим кольором:
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року

Новий ФОП

Трішки простіше все виглядає для новостворених підприємців, які зареєстрували ФОП у III кварталі 2024 року (з 1 липня по 30 вересня). У такому разі у нас немає декларації за півріччя. У звіті ми проставляємо аналогічно кількість працівників, список КВЕДів, а у 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %» ми пишемо фактичну суму доходу, яку підприємець отримав у третьому кварталі. Після авторозрахунку у 14 рядку отримуємо суму податку, яку потрібно сплатити, а 13 рядок «Нараховано за попередній звітний (податковий) період (значення рядка 12 декларації попереднього звітного (податкового) періоду)» залишаємо пустим.

Якщо був дохід, показуєте його і сплачуєте єдиний податок, інакше подаєте звіт з нульовими показниками.

III квартал без прибутку

Якщо за III квартал ви не отримували прибутку, а в II кварталі дохід був, ви все одно подаєте декларацію за 9 місяців, вказуєте в ній ті ж дані, що і в декларації за другий квартал. Заповнюєте кількість працівників, список КВЕДів, у 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %» потрібно перенести суму доходу, яку ми вказували у декларації за II квартал. У 13 рядок «Нараховано за попередній звітний (податковий) період (значення рядка 12 декларації попереднього звітного (податкового) періоду)» нам потрібно проставити суму єдиного податку, який ми собі нарахували та сплатили у II кварталі (12 рядок). У результаті у 14 рядку «Сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 12 - рядок 13)» у нас буде нульовий єдиний податок. Тобто, нам не потрібно сплачувати єдиний податок за III квартал, оскільки доходу не було.

Якщо доходу не було у всіх кварталах цього року, заповнюємо аналогічно кількість працівників, КВЕДи, у 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %» ставимо 0 або залишаємо пусте поле.

Перевірка відправленої декларації

Після відправлення документа залишається пізніше перевірити, чи документ успішно отриманий. Для цього переходимо на сторінку «Вхідні/вихідні документи», далі «Вхідні» і перевіряємо, якщо квитанція № 2 приходить зі статусом «прийнято» - означає, що у податкової зауважень немає. «Не прийнято» - з описом, що неправильно вказано. Ви просто виправляєте помилки й надсилаєте звіт ще раз.

Через досить короткий проміжок часу у вхідних документах ви отримаєте повідомлення: «По податку ... Єдиний податок з фiзичних осiб в ДПІ 317 виникло зобов’язання ... Чекаємо сплати.». Залишається сплатити податки. І не забувайте про ЄСВ. Детальніше у статті: ФОП ПриватБанк: Оплата ЄСВ та ЄП.
Декларація ФОП 3 група за 9 місяців (ІІІ квартал) 2024 року
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

  • Нат
    Чи треба потім уточнюючу декларацію до 1% на військ збір слати, який додасться після прийняття закону?
    Відповісти

Підписуйтесь на наш канал у Telegram! 🚀

@kovelpost