Збереження наших "розумів", або чому потрібно боротись з відтоком інтелектуального потенціалу з України

Останнім часом в Україні питання інтелектуального потенціалу нації, особливо його втрати, привертають до себе особливу увагу. Частіше за все даний аспект пов'язаний з міграційними процесами (це переміщення людей через кордони певних територій, метою якого частіш за все є зміна місця проживання).

Якщо продивитись мережу Інтернет, то з легкістю можна знайти оголошення щодо працевлаштування та навчання в Польщі. Високий рівень навчальних закладів, чудові умови проживання, можливість залишитись в РП для подальшого працевлаштування, все це і є основним фактором втрати наших «розумів». Крім того, перспективи високого заробітку все більше приваблюють українців виїхати до сусідньої держави в пошуках кращого життя.

У зв’язку з виїздом громадян на навчання чи працевлаштування до Республіки Польща або інших країн, в Україні уже активізувалися проблеми, пов’язані з деструктивними тенденціями інтелектуального розвитку та їх впливом на індикатори економічної безпеки. За умов обмежених ресурсів саме інтелектуальний потенціал країни є невичерпним джерелом інновацій, стимулом для розвитку та формування конкурентних переваг.

Внаслідок трудової міграції держава втрачає інтелектуальні ресурси. Еміграція учених і висококваліфікованих фахівців, т.зв. «відтік мізків», – серйозна загроза для інтелектуальної безпеки країни, котра визначається рівнем розвитку наукового потенціалу та інтелектуальних ресурсів, тобто станом підготовки працездатних носіїв наукового інтелекту, кількістю спеціалістів і учених, людей з вищою освітою.

За своїми наслідками криза в процесі формування і розвитку інтелектуальних ресурсів потенційно більш небезпечна, аніж економічна. Водночас на її подолання може знадобитись декілька десятиліть чи навіть століть. В умовах глобалізації наростає важливість наукового потенціалу, наявності передових технологій для розвитку і підвищення конкурентоспроможності країни на світовій арені, тож проблема забезпечення інтелектуальної безпеки стає дедалі актуальнішою.

На даний час держава переживає не найкращі часи своєї історії, однак ми спостерігаємо розвиток новітніх технологій в Україні. Створення нових платформ, вдосконалення машинобудування, комп’ютерної інженерії та інших технічних ресурсів починає виводити державу з технологічної кризи. Саме в цей час Батьківщина потребує досвідчених та кваліфікованих професіоналів в новітніх галузях, адже інтелектуальний потенціал є рушійною силою та дасть змогу українським технологіям вийти на світову арену і конкурувати з провідними країнами світу. Тому, в сучасних реаліях інтелектуальний потенціал відіграє важливу роль в розвитку України. Потрібно зацікавити кваліфіковане населення залишатися на Батьківщині і працювати для її розвитку. Для цього державою активно вивчається і розробляється стратегія припинення «відтоку мізків» та вирішується питання щодо вже наявних наслідків цього процесу.

Також, слід пам’ятати, що Україна знаходиться в умовах війни з Росією, а тому розвиток інноваційних технологій, присутність досвідчених працівників, збереження інтелектуального ресурсу – це ще один з невидимих фронтів протистояння проти агресора, що наближає нас до перемоги. Нам слід задуматись про те, чи варто полишати рідних і близьких людей та їхати до Польщі чи в іншу країну, або ж залишитись на Батьківщині де працювати пліч о пліч з іншими інтелектуалами заради розвитку нашої держави.

#інтелектуальний_потенціал #україна #працевлаштування_за_кордоном #робота_польща #навчання_польща #війна_з_РФ
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
1 400 грн.
Photo KovelX
1 500 грн.

Читайте нас також: