1. Головна
  2. Колонка автора
  3. «Згода на секс»: як діє закон, що змінив підхід до поняття сексуального насильства, - пояснюють юристи

«Згода на секс»: як діє закон, що змінив підхід до поняття сексуального насильства, - пояснюють юристи

Пам’ятаєте про введення нової концепції - «згода на секс»? Ще 11 січня цього року набув чинності закон, який дещо змінив підхід до поняття сексуального насильства.

Що маємо тепер? 
Сексуальним насильством, серед іншого, вважається вчинення дій сексуального характеру без добровільної згоди потерпілої особи.

Нещодавно у Швеції вперше засудили чоловіка до 8 місяців позбавлення волі, визнавши його винним у зґвалтуванні, оскільки статевий акт відбувся без явної згоди жінки. Як стверджує Верховний Суд Швеції, жінка, з якою кривдник познайомився в інтернеті, «поводилася пасивно й не давала чіткої згоди на участь в статевих актах». Таким чином, закон про згоду на секс, який набрав чинності у Швеції ще рік тому, нарешті отримав оцінку суду.

Яка ситуація в Україні? 
Перед набранням чинності законом ЗМІ висвітлювали побоювання критиків щодо того, що він призведе до напливу заяв в правоохоронні органи з неправдивими твердженнями про вчинення сексуальних актів без згоди потерпілої особи. Проте, у судовій практиці наразі відсутні будь-які рішення, які стосувалися б таких випадків.

Припускаємо, що це може свідчити про:
1) відсутність чіткого розуміння та прийняття нового для України підходу;
2) необізнаність населення із новою концепцією, психологічні перешкоди;
3) страх та недовіру до правоохоронної системи в цілому;
4) неготовність суддів давати оцінку такого роду ситуаціям.
та ін.

Сексуальне насильство – це один із видів насильства поряд з фізичним, економічним та психологічним. Усвідомлення та втілення концепції добровільної згоди є частиною боротьби проти насильства.

Детальніше про згоду на секс - за посиланням:
 https://life.pravda.com.ua/columns/2019/01/11/235043/

Звертайтесь з повідомленням про випадки сексуального насильства в правоохоронні органи, а також отримуйте безкоштовні консультації та допомогу у центрах надання безоплатної правової допомоги, де Вам гарантована конфіденційність.

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Юстицією Волині за I півріччя 2019 року проведено 909 правоосвітніх заходів, якими охоплено понад 31 тис осіб

Юстицією Волині за I  півріччя 2019 року проведено  909 правоосвітніх заходів, якими охоплено понад 31 тис осіб
Працівники юстиції консультували громадян на вулицях, у навчальних закладах, в держустановах, на ярмарках та фестивалях за такими напрямками як протидія булінгу, домашньому насильству, виплата аліментів, виїзд дитини за кордон.