Безробітним у Ковелі розповіли, як протидіяти домашньому насильству та куди звертатися за допомогою

Як врятуватися від домашнього насильства? Які форми воно приймає? До кого звертатися за допомогою? Саме з метою попередження такого нетерпимого, ганебного явища, а також задля інформування безробітних про систему безоплатної правової допомоги 28 листопада 2019 року у Ковельському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар для безробітних на тему: «Протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі».

До проведення заходу долучилася представник Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Романюк та представники інших інститутів, що задіяні в процесі запобігання насильству та наданні всебічної допомоги постраждалим, а саме: представник органів Національної поліції, представник служби у справах дітей, представники центрів соціальних служб для дітей сім’ї та молоді у місті Ковелі та Ковельському районі.

Під час заходу присутніх проінформували, про те як реагувати на випадки насильства в сім’ї, розповідали про форми домашнього насильства, про установи, які надають допомогу постраждалим від цього злочину та порядок звернення до таких установ. Наводили статистику жертв домашнього насильства в Україні, розповідали, що кривдник нестиме не тільки адміністративну чи цивільно-правову відповідальність а й кримінальну.

Акцентували увагу й на тому, якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти у подружжі, то тепер розширили коло осіб. До нього відносять колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширене коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі.

Насамкінець учасників заходу закликали, що не варто терпіти і закривати очі, виправдовувати агресію кривдника та поширили інформаційні тематичні буклети та брошури про систему безоплатної правової допомоги в Україні.

Довідково:

Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63. (пн-пт з 9:00 до 18:00). kovel.volyn@legalaid.lt.ua.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

#ПравоваДопомога #БПД #Насильство #ПравоЗТобою

Коментарі

Читайте також

Що треба знати про отримання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам?

Що треба знати про отримання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам?
Внутрішньо переміщені особи в Україні залишаються серед найуразливіших категорій громадян. Вони зіштовхуються з труднощами в реалізації та захисті своїх прав. Допомогу пропонує Ковельський місцевий центр з надання БВПД.

Студентам Ковельського центру професійно-технічної освіти розповіли про гарантії безпечної праці та соціального захисту

Студентам Ковельського центру професійно-технічної освіти розповіли про гарантії безпечної праці та соціального захисту
Представник Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Романюк акцентувала увагу на перевагах офіційного працевлаштування.