1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Що потрібно знати для подання заяви в електронній формі?

Що потрібно знати для подання заяви в електронній формі?

Сьогоднішня ситуація в країні показала, наскільки актуальними є послуги, які надаються в електронній формі. Черговим кроком в цьому напрямку є наказ Міністерства юстиції України N 1307/5 від 01.04.2020 “Про внесення змін до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи”, який набрав чинності 04.04.2020.

Так, вказаним наказом визначено особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі.

Що потрібно знати для подання заяви в електронній формі?

1. Заява в електронній формі подається за умови підписання її заявником з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри та у випадках, передбачених законом, за умови оплати послуг за державну реєстрацію в повному обсязі.

Заява в електронній формі подається заявником з долученням до неї оригіналів документів для державної реєстрації в електронній формі, передбачених законом.

У випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання нотаріально посвідченого документа та/або документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, та/або нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

2. Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі мають відповідати вимогам, встановленим Законами України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

3. Плата за надання адміністративних послуг здійснюється заявником через Інтернет з використанням платіжних систем та/або програмних засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Документ про сплату адміністративного збору не подається, якщо така сплата зафіксована за допомогою програмних засобів зазначеного веб-порталу.

4. Заява в електронній формі реєструється в Єдиному державному реєстрі за допомогою програмних засобів його ведення з додаванням документів для державної реєстрації, поданих в електронній формі.
За результатом реєстрації заяви заявнику надається код доступу до результатів розгляду відповідних документів.

5. Моментом прийняття заяви та документів для державної реєстрації в електронній формі вважається дата і час реєстрації заяви у Єдиному державному реєстрі.

Реєстрація заяв в електронній формі проводиться в порядку черговості їх надходження, у тому числі з урахуванням заяв, що подаються в паперовій формі.

6. Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі, документи та/або відомості, сформовані державним реєстратором за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру під час державної реєстрації, зберігаються в електронній формі у цьому реєстрі.

Ольга Семенюк, заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів)

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Як стягнути аліменти на дітей на території інших держав: порядок подачі заяв до Європейського суду з прав людини

Як стягнути аліменти на дітей на території інших держав: порядок подачі заяв до Європейського суду з прав людини
Юстиція Волині інформує про порядок подачі заяв щодо визнання та виконання рішення суду на підставі Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання.

Представників бізнесу запрошують до участі в онлайн-марафоні з питань банкрутства

Представників бізнесу запрошують до участі в онлайн-марафоні з питань банкрутства
У законодавстві щодо фінансової реструктуризації боргів та банкрутства підприємств суттєво змінено права, обов'язки та відповідальність боржників, розширені права кредиторів та арбітражних керуючих.