1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Єдиний рахунок для сплати податків. Як це працюватиме?

Єдиний рахунок для сплати податків. Як це працюватиме?

Уже з наступного року платити податки можна буде на один рахунок.

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 559-IX 16 квітня підписав президент України Володимир Зеленський, а з 1 січня 2021 року він вступить у дію.

Тож, єдиний рахунок – це рахунок Державної податкової служби (ДПС), відкритий у Казначействі, який платник податків може використовувати для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Податкова.

Через єдиний рахунок можна сплачувати:


• Податок на доходи фізичних осіб
• Єдиний соціальний внесок
• Єдиний податок
• Акцизний податок (крім податку з реалізації пального та спирту етилового)
• Рентну плату
• Податковий борг за такими податками

Єдиний рахунок може бути відкритий за бажанням платника на центральному рівні Державної казначейської служби. Тобто, автоматичного переведення на єдиний рахунок не буде.

Для того, щоб відкрити єдиний рахунок платнику податків, необхідно подати заявку до ДПС через свій електронний кабінет.

Як функціонуватиме єдиний рахунок?

Платник податків подає на виконання до банку, який обслуговує його, розрахунковий документ про перерахування на єдиний рахунок відповідної суми – з цього моменту обов’язок зі сплати податків та зборів вважатиметься виконаним.

Податкова служба формує реєстри, зазначаючи потрібну інформацію та надсилає їх Казначейству.
Казначейство, виходячи з отриманих від ДПС реєстрів, розподіляє кошти платників податків між бюджетами та державними цільовими фондами.

При цьому платник податків зможе ознайомитись у електронному кабінеті з реєстром, який ДПС сформувала та надіслала Казначейству для розподілу і дізнатися про використання коштів, сплачених помилково або надміру.

Цей закон спрощує процес сплати податкових стягнень – він стає простішим, зручнішим, швидшим, зменшується ймовірність помилково сплачених грошових зобов’язань. Окрім цього, такі зміни підвищують рівень прозорості державного апарату.

Юрій Добош,
начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів)


#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Юстиція Волині інформує: банкрутство фізичної особи як спосіб вирішити проблемну заборгованість

Юстиція Волині інформує: банкрутство фізичної особи як спосіб вирішити проблемну заборгованість
З 21 жовтня 2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства. Вперше в історії України запроваджено процедуру банкрутства фізичних осіб.