1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Мікрокредитування: як захистити свої права перед фінансовими організаціями

Мікрокредитування: як захистити свої права перед фінансовими організаціями

Консультацію розроблено юристами системи безоплатної правової допомоги.

У зв’язку із тим, що в Україні стало дуже поширеним мікрокредитування, до центрів правової допомоги надходить безліч запитань від осіб, які потребують правової допомоги саме в захисті їх прав перед фінансовими організаціями (далі – ФО), адже в більшості випадків, методи, які використовують ФО для стягнення боргових коштів з боржників, є абсолютно незаконними.

Наразі хочемо описати основні чотири кроки, які вам необхідно вчинити аби захистити себе та своїх близьких, якщо ви опинились в такій ситуації.

Крок 1. Рекомендуємо написати заяву про відкликання згоди на обробку своїх персональних даних до директора тієї установи, якій ви заборгували. Таке право надає вам ЗУ «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 року № 2297-VI (п.11 ч.2 ст. 8 закону). В такому випадку володілець інформації повинен припинити обробку персональних даних особи, тобто знищити або видалити такі дані.

Крок 2. Радимо звернутись зі скаргою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі – Нацкомфінпослуг). У тексті скарги маєте викласти суть ситуації, що сталась, описавши незаконні дії ФО, вчинені відносно вас.

Офіційний сайт: https://www.nfp.gov.ua;

Актуальна електронна адреса Нацкомфінпослуг: office@nfp.gov.ua;

Поштова адреса Нацкомфінпослуг: 01001,м. Київ-1, вул. Б. Грінченка, 3;

Номер телефону Нацкомфінпослуг: 044 234-39-46.

Крок 3. Якщо дзвінки та погрози все ж не припинились, у такому випадку напишіть заяву до Уповноваженого з прав людини про усунення порушень права на захист персональних даних та притягнення правопорушника до відповідальності. В такій заяві ви так само опишіть суть вашої проблемної ситуації, а також обов’язково маєте зазначити про ваші попередні безрезультатні звернення до керівництва ФО та Нацкомфінпослуг.

Офіційний сайт: http://www.ombudsman.gov.ua/;

Актуальна електронна адреса Уповноваженого з прав людини: hotline@ombudsman.gov.ua;

Поштова адреса: 01008, м. Київ-08, вул. Інститутська, 21/8;

Номери телефонів: 044 253-75-89, 0800-50-17-20.

Звертаємо Вашу увагу, що такі заяви Ви можете надсилати як на електронну пошту вищезазначених уповноважених осіб так і рекомендованим листом Укрпоштою.

Крок 4.– Це звернення до поліції. Адже у випадку неправомірного турбування, погроз або якимось чином втручання у ваше особисте життя чи життя ваших близьких, ви маєте право звернутись із відповідною заявою до органів поліції. В заяві обов’язково зазначте, які саме правопорушення з боку ФО були вчинені відносно вас. Основні правопорушення, які допускаються ними, кваліфікуються переважно за такими статями Кримінального кодексу України:

ст. 120 (доведення до самогубства), ст. 129 (погроза вбивством), ст. 162 (порушення недоторканності житла), ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ст. 189 (вимагання), ст. 355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань).

Звертаємо увагу, що впродовж 24 годин після прийняття вашої заяви, відповідні відомості мають бути внесені співробітниками поліції до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР), а також у встановленому законом порядку повідомлено вас про початок досудового розслідування шляхом надання витягу з ЄРДР.

На офіційному сайті Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/ Ви можете знайти місцезнаходження відділу поліції у Вашому місті.

Загальна електронна адреса: info@police.gov.ua;

Електронна адреса для електронних звернень: pg.npu@police.gov.ua;

Гаряча лінія Національної поліції: 0-800-50-02-02.
#БПД #LegalAid #ПравоЗТобо
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

Читайте також

Як стягуються аліменти на дитину, якщо батьки не перебувають у шлюбі

Як стягуються аліменти на дитину, якщо батьки не перебувають у шлюбі
Відповідно до частини першої статті 141 Сімейного кодексу України, мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Втрата права користування житловим приміщенням

Втрата права користування житловим приміщенням
Питання про зняття з реєстрації осіб, які насправді не мешкають за місцем реєстрації, цікавить багатьох клієнтів. Адже трапляються випадки, коли особи, яких раніше було «прописано», змінюють адресу чи навіть виїжджають за кордон і при цьому відмовляються добровільно знятися з реєстрації.

Чи можна повернути товар придбаний зі знижкою?

Чи можна повернути товар придбаний зі знижкою?
Наближаються новорічно-різдвяні свята. Саме в цей час більшість магазинів проводить різноманітні розпродажі та акції з метою залучення відвідувачів. У цей час можна легко придбати товари, які не підійшли за кольором, фасоном чи якістю. Що робити? Чи можна повернути товар куплений зі знижкою?