1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Завдяки фахівчині Турійського бюро правової допомоги діти не залишились сиротами при живому батькові

Завдяки фахівчині Турійського бюро правової допомоги діти не залишились сиротами при живому батькові

Дуже часто раптова хвороба забирає життя близької людини за лічені дні. І питання, які відкладались «у довгий ящик», так і залишаються невирішеними. Так трапилось і в сім’ї пана Григорія, який звернувся за допомогою до Турійського бюро правової допомоги Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Чоловік розповів фахівчині бюро Анні Сидько, що проживав у фактичних шлюбних відносинах із жінкою більше 14 років, однак шлюб між ними не був укладений. Від даного союзу у подружжя народилось п’ятеро дітей, які були зареєстровані відповідно до вимог чинного законодавства лише на матір. Після народження спільної п’ятої дитини раптово померла цивільна дружина.

Ми завжди відкладали офіційне укладення шлюбу, та горе застало нашу сім’ю зненацька і діти залишились фактично сиротами при живому батькові», – прокоментував життєву ситуацію пан Григорій.

Дітям одразу було надано статус сиріт, їх вилучено у чоловіка та направлено до трьох різних установ Волинської області.

Юристка роз’яснила клієнту, що визнати батьківство в позасудовому порядку неможливо, тому що заява про походження дитини від батька подається до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільно жінкою та чоловіком. Відтак, зібравши всі необхідні докази, фахівчиня бюро склала позовну заяву про визнання батьківства та направила її до Ковельського міськрайонного суду.
Єдиним законним способом повернути дітей додому було отримання рішення суду про визнання батьківства. Лише після цього батько зміг возз’єднати cім’ю», – зауважила Анна Сидько.

За результатами розгляду справи, суд вирішив позовні вимоги клієнта задовольнити повністю.

Після набрання рішенням суду законної сили щасливий батько забрав своїх дітей додому.

Коментує юристка Турійського бюро правової допомоги Анна Сидько.

Як здійснюється запис про батька при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі?


Відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Що є підставами визнання батьківства?


Підставами для визнання батьківства можуть бути будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, наприклад, висновки експертизи, показання свідків, речові та письмові докази, фотографії, довідки з сільської ради, акти обстеження тощо.

#БПД #ПравоЗТобою #LegalAid
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

Читайте також

Юридичні поради власникам прав інтелектуальної власності

Юридичні поради власникам прав інтелектуальної власності
Інтелектуальна власність — це результат інтелектуальної творчої діяльності однієї людини або кількох осіб. Ця особлива сфера прав дозволяє отримати колосальні прибутки за короткий термін, причому часто з мінімальними або і практично відсутніми інвестиціями.

Онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав»

Онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав»
З 14 квітня по 14 травня 2021 року проходить онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав». До участі запрошуються діти віком до 18 років. Організатор конкурсу — Координаційний центр з надання правової допомоги.

Відновне правосуддя для неповнолітніх: як це працює

Відновне правосуддя для неповнолітніх: як це працює
Участь неповнолітнього у відновному правосудді – це шанс не стати засудженим в юному віці, виправити ситуацію з нанесеною шкодою для потерпілої сторони, зробити висновки та більше не вчиняти кримінальних проступків і правопорушень.