1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковельському районі зафіксували три випадки хвороби Лайма

У Ковельському районі зафіксували три випадки хвороби Лайма

На Волині станом на 1 серпня зареєстрували 22 випадки небезпечного захворювання (проти 8 за аналогічний період минулого року).

Про це повідомляють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
У Ковельському районі зафіксували три випадки хвороби Лайма
Найбільше лаймбореліоз реєструвався у Ківерцівському та Маневицькому районах (по 4 випадки), у Ковельському, Луцькому та м. Луцьку (по 3 випадки), у Ратнівському (2).

Хвороба реєструється майже у всіх районах, в переважній більшості на раніше ензоотичних з лаймбореліозу територіях.

Варто знати.
З приводу укусів кліщів до лікувально-профілактичних установ області за медичною допомогою щороку звертається в межах 600 — 700 осіб, третина — діти.

На сьогодні лабораторно досліджено 1649 кліщів доставлених з районів, понад 9% виявлені борелії. Також досліджено 48 кліщів, знятих з людей кліщів, з них 39,5 % інфіковано бореліями.

Майже у всіх випадках захворювання на лаймбореліоз відмічався факт укусу кліща (або комахи), надто: при зборі ягід у волинських лісах (у 85% випадків), при роботах на дачних масивах (до 10%) та на прибудинкових територіях і під час відпочинку на природі (в межах 5%).

Довідка: Хвороба Лайма (кліщовий лаймбореліоз) – це природно-осередкове, інфекційне, полісистемне захворювання, яке розвивається після укусу кліща, зараженого бореліями.

Пам’ятайте: похід до лісу – не лише хороший відпочинок на природі, але й ризик «принести» небезпечне захворювання, яким наразі залишається кліщовий лаймбореліоз.


#ХворобаЛайма

Коментарі

Читайте також