У Ковелі перевізники відмовляються від неприбуткових маршрутів. Проїзд у громадському транспорті може подорожчати

Перевізники почали відмовлятися від неприбуткових маршрутів. За останні півроку містяни залишилися без громадського транспорту на маршрутах №18а та №21. Своє небажання продовжувати терміни укладених угод ковельські перевізники пояснюють низьким пасажиропотоком, зростанням різного роду витрат - на пальне, запчастини, заробітну плату водіям, податки тощо.

Уже кілька разів оголошувався конкурс з перевезення пасажирів в напрямках “Загородня - Льонзавод (через вул. Ярослава Мудрого) - це маршрут 18а. Та “Водоканал - СТО” (вул. Міцкевича - вокзал - вул. Кутузова) - 21 маршрут. Це віддалені мікрорайони Ковеля переважно з приватною забудовою.

Відмовляються перевізники від маршрутів ще й через відсутність водіїв. Людей не влаштовує рівень заробітної плати і кваліфіковані водії виїжджають за кордон в пошуках більш оплачуваної роботи.

Як повідомляють у відділі економічного розвитку та торгівлі, перевізники звернулися до міської влади з проханням про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Відповідний документ було оприлюднено ще в січні цього року. Наразі триває громадське обговорення. Вони просять про встановлення ціни на проїзд у сумі 4 грн для дорослих, 3 грн для дітей шкільного віку та 3 грн 50 коп для студентів. Проте запевняють, що навіть такі ціни не вирішать проблему.

Днями ще чотири перевізника звернулися у відділ економічного розвитку та торгівлі та висловили своє бажання розірвати угоди на перевезення пасажирів громадським транспортом ще на кількох маршрутах міста Ковеля (зараз у Ковелі здійснюють перевезення 16 підприємців-перевізників). Пояснили це тими ж причинами: здорожчанням пального, відсутністю водіїв та й пасажирів також. А працювати собі у збиток вони не можуть. Дехто з перевізників взагалі хоче закрити свій бізнес.

Аби не спричинити соціальної напруги у Ковелі, міська влада розривати договори з перевізниками не планує. Термін дії укладених угод ще не завершився.

Аби допомогти перевізникам з пошуком водіїв, міська влада вкотре звернулася до Ковельського міськрайонного центру зайнятості, де запевнили, що уже набрано групу бажаючих пройти навчання на відповідну категорію водійського посвідчення (за кошти фонду зайнятості). Тож за кілька місяців питання відсутності водіїв, можливо, бути зняте. Щодо підвищення тарифів на проїзд — попереду громадські слухання. Погодяться ковельчани платити більше — відповідне рішення прийме й виконком. На скільки часу вдасться “втримати” перевізників — невідомо. Якщо терміни укладених на перевезення пасажирів угод спливуть, а ситуація не поліпшиться, підприємці матимуть законне право закрити свій бізнес взагалі або не продовжувати угоди чи не брати участі в конкурсах на перевезення.

Як розповіли у відділі економічного розвитку та торгівлі, деякі маршрути у Ковелі завжди були неприбутковими. Та багато років поспіль міській владі вдавалося вирішувати цю проблему завдяки домовленості з перевізниками про соціальну відповідальність обох сторін. Адже мешканцям Ковеля, які живуть у віддалених мікрорайонах, також потрібен громадський транспорт.

#МіськіМаршрути

У Ковелі хочуть купити переносний пандус для автобусів міських маршрутів

У Ковелі хочуть купити переносний пандус для автобусів міських маршрутів
Цей пристрій необхідний для людей з інвалідністю, які користуються громадським транспортом. Крім того, в лікарні облаштують санвузол для маломобільних груп населення.

Пільговики й надалі їздитимуть міськими маршрутками у Ковелі безкоштовно

Пільговики й надалі їздитимуть міськими маршрутками у Ковелі безкоштовно
Якщо відповідний проект рішення приймуть депутати міської ради на черговій сесії, яка має відбутися у четвер, 25 січня.

GPS-моніторинг маршруток Ковеля працює в тестовому режимі

GPS-моніторинг маршруток Ковеля працює в тестовому режимі
Запрацювала міська система диспетчеризації та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування. Поки що у тестовому режимі.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: