1. Головна
  2. Новини
  3. Ковель робить впевнені кроки у розвитку медичної галузі в місті

Ковель робить впевнені кроки у розвитку медичної галузі в місті

Ознайомитись робочими буднями лікувально-профілактичного закладу Ковельського МТМО, в тому числі з ходом будівельних робіт в структурних підрозділах медоб’єднання, прибув Ковельський міський голова Олег Кіндер в супроводі секретаря міської ради Віри Федосюк та заступника Ігоря Прокопіва. Про це інформує Ковельське МТМО на своїй сторінці у Фейсбук.

Насамперед, очільник міста відвідав кардіологічне відділення ЦРЛ, яке днями прийняло перших пацієнтів після масштабної реконструкції. Затишні двомісні палати, комфортна зона для харчування, комп’ютеризована ординаторська для лікарів, ошатна медсестринська кімната, гардероб не оминули уваги представницької делегації.
Особливо відвідувачів зацікавила новостворена у відділенні палата інтенсивної терапії.

– Цієї палати тут не було, – презентував нововведення головний лікар провідного закладу охорони здоров’я Ковельського госпітального округу Олег Самчук. – З огляду на вимоги реформування нашої галузі та перспективний статус Ковельської ЦРЛ, як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня, ми передбачили можливість такого лікування безпосередньо у кардіологічному відділенні. Раніше, усі хворі «йшли» через реанімацію. Нині усі кардіологічні хворі в невідкладних станах будуть забезпечуватися на місці – у відділенні. Ніхто не буде гаяти дорогоцінний час і переміщати хворого з поверху на поверх.

У новоствореній палаті інтенсивного лікування обладнано дві точки відбору кисню з введеної в експлуатацію наприкінці 2017 року автоматизованої мережі сучасної кисневої станції AirSep AS-E, від якої подання живильного газу здійснюється безпосередньо до пацієнта: в операційні зали та палати стаціонарних відділень лікарні, перев’язувальні, маніпуляційні та забезпечує киснем роботу апаратів штучної вентиляції легень.

Наступним об’єктом, реконструкція якого завершується найближчим часом, став новенький пасажирський ліфт вантажопідйомністю 630 кг, що поєднав поверхи у східному крилі хірургічного корпусу. Так сталося, що з моменту його спорудження наприкінці 70-х років механізм в силу технічних причин працював з перебоями. А з роками – взагалі став непридатний до експлуатації.

В минулому році, отримавши необхідне фінансування від міської ради, медичне об’єднання шляхом електронних торгів придбало нове ліфтове обладнання, яке, сьогодні, проходить передпускову наладку. Найближчим часом пацієнти лікарні матимуть ще одну можливість швидкої доставки до місця лікування. На черзі – ремонт «великого» вантажного ліфта цього ж корпусу.

На запитання головного лікаря Олега Самчука щодо бюджетних перспектив подальшого фінансування медичної галузі, її модернізації та інновації міський голова Олег Кіндер зауважив, що місцева влада намагається розподіляти фінансовий ресурс співвідносно з визначеними міською радою пріоритетами. Це і фінансування об’єктів сфери освіти, електрифікація віддалених транспортних комунікацій та осучаснення діючого вуличного освітлення тощо.

Обхід чималого лікарняного господарства продовжився відділенням амбулаторного діалізу ЦРЛ.

Відкрите в травні 2007 року, це відділення дало можливість надавати допомогу хворим з хронічною нирковою недостатністю не лише з Ковельщини, а й прилеглих районів. На початках, маючи лише три нових апарати для діалізу Bellco (виробництво Італія) відділення виросло в повноцінний високотехнологічний міжрайонний центр надання спеціалізованої допомоги.

Торік за кошти інвесторів Ковельська ЦРЛ отримала чергових два апарати для діалізу тієї ж торгової марки Bellco, вартістю 1 млн. 230 тис. грн; нову потужну лікарняну систему очистки води, аналогів якій немає на наших теренах. Усе це спонукало до роботи над подальшим покращенням умов перебування пацієнтів, а відтак до збільшення площ відділення.

Одного залу програмного діалізу для повноцінної роботи дев’яти апаратів стало замало. Тим більше, ще понад п’ять років тому комісія Управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації при перевірці роботи цього відділення позитивно оцінила роботу його медперсоналу та запропонувала розширити площі, розмістивши до 12 апаратів «штучної нирки».

Отож, в процесі – масштабна реконструкція як наявних площ відділення, так і прилеглих, до цього – технічних приміщень. Для потреб пацієнтів облаштовується гардероб, ще один діалізний зал, ординаторська для лікарів, приміщення для середнього медичного персоналу… Робота – кипить!

Керівництво міста спільно з адміністрацією МТМО обговорили із представником фірми-підрядника строки та якість будівельних робіт, інші виробничі питання.

По завершенню інспектування міський голова Олег Кіндер підбив підсумки побаченого. За ініціативність, належно виконані значні обсяги робіт він подякував головному лікарю Ковельського МТМО Олегу Самчуку, колективам кардіологічного відділення та відділення амбулаторного діалізу в особі їх керівників, відповідно, Віктору Лещуку та Ігорю Каленікову. Зрештою, зі слів мера, усі без винятку працівники МТМО, які в теперішній нелегкий час працюють на кінцевий результат – здоров’я населення, варті найкращих слів вдячності.

– Коли ми бачимо не лише голослівну «зацікавленість» політиканів, а ось такий, практичний результат консолідованої діяльності тисяч людей на благо громади, то, повірте, і у мене, і у депутатського корпусу, і у виконкому є не лише бажання достойно оцінити досягнення колективу, а й тверде натхнення допомагати у майбутньому, – сказав на завершення візиту Олег Кіндер.

#КовельськеМТМО #ОлегСамчук #ОлегКіндер #ВіраФедосюк

Коментарі

Читайте також