Проблема розбитих доріг у Ковелі набуває все більшої актуальності

В останньому номері міськрайонної газети “Вісті Ковельщини” вийшла друком стаття Михайла Кузьмука “Люди просять допомоги”, в якій йдеться про проблему, яка непокоїть мешканців вулиці Фестивальної, по якій останнім часом стали інтенсивно курсувати великовагові вантажні автомобілі. Руйнується дорожнє покриття, а також будинки, які розташовані досить близько до проїжджої частини.

З проханням про допомогу жителі вулиці та, зокрема, члени громадської організації ветеранів АТО, звернулися й до міської влади. Вони просять встановити відповідний знак, котрий заборонятиме рух по їхній вулиці великовагового вантажного автотранспорту. Адже авто, які їдуть транзитом через Ковель, мають курсувати по вулиці Тимошенка. Проте обирають кращу дорогу - Фестивальну, бо Тимошенка - “розбита”.

Розібратися в ситуації та з'ясувати, що ж планує міська влада, аби допомогти людям вирішити проблему, ми звернулися до начальника управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Андрія Стернічука.

“Так, проблема дійсно є, і ми будемо її вирішувати. Зупинюся на кількох моментах. Вулиця Тимошенка (1,4 км) є частиною дороги міжнародного значення М-19: Доманове (на Брест) — Ковель — Тереблече (на Бухарест). Її протяжність в місті Ковелі сягає дев'яти кілометрів. Сюди ж входять інші вулиці: Брестська (2,25 км), Ярослава Мудрого (2 км), Ольжича (1,3 км), Луцька (2,05 км). Торік було проведено капітальний ремонт дороги по Ярослава Мудрого. Загальна кошторисна вартість робіт склала понад 5,8 млн грн. Попередньо ці роботи мали виконуватися за рахунок співфінансування 50/50 (з обласного та міського бюджетів). Про це були домовленості ще при формуванні кошторису на 2017 рік. Але обласна державна адміністрація не виконала взятих на себе зобов’язань, виділивши лише 690 тис грн. Тому місту довелось шукати додаткові гроші на завершення ремонтних робіт.

Крім того, варто наголосити, що міська влада Ковеля зверталася до Волинської ОДА з проханням виділити кошти на ремонт не лише дороги по Ярослава Мудрого, а й Тимошенка, яка взагалі в обласний кошторис 2017 року чомусь включена не була. Тож ті кошти міського бюджету, які планувалися на капітальний ремонт вулиці Тимошенка змушені були використати на завершення робіт по Ярослава Мудрого. Адже абсолютно нелогічним було б розпочинати роботи по Тимошенка, не завершивши Ярослава Мудрого. Це складові частини однієї й тієї ж дороги М-19. Таким чином ця дорога (Тимошенка) залишалась поки що без ремонту. Наголошую — поки що! І вирішення проблеми вкрай поганого стану траси міжнародного значення лягла повністю на плечі міської влади.

Далі - щодо звернення мешканців встановити знак заборони руху великовагового транспорту по Фестивальній. У зв'язку з тим, що встановлення знака передбачає розробку та погодження схеми організації дорожнього руху, ми звернулися до поліції за обґрунтуванням можливості такого обмеження. На що отримали відповідь: вулиця з'єднує Ковель з іншими прилеглими до міста населеними пунктами району і області. Тому заборонити рухатися вантажним транспортним засобам в цьому напрямку неможливо.

І найголовніше — що планує і може наразі зробити міська влада, аби зарадити проблемі. Капітальний ремонт вулиці Тимошенка буде зроблено. Зараз майже завершується розробка проектно-кошторисної документації, яка передбачає не лише ремонт дороги, а, що дуже важливо, будівництво мереж водовідведення. Без цього дорога буде знову швидко руйнуватися. Скільки усе це коштуватиме — покаже остаточна цифра в проекті. Тоді будемо планувати фінансування в міському бюджеті. Що ж будемо робити зараз? Аби зменшити потік важковагового транспорту на Фестивальній, уже з понеділка, тобто з 19 лютого, на вулиці Тимошенка працюватимуть наші комунальні служби та Ковельське ШБУ 63. Буде проводитися поточний ремонт дороги, аби усунути ямковість на проїжджій частині,” - повідомив начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Стернічук.

Варто сказати, що проблема розбитих доріг у Ковелі набуває все більшої актуальності саме через звернення громадян, які хочуть бачити “свої” дороги відремонтованими. Депутати міської ради наприкінці минулого року прийняли міський бюджет-2018 та внесли зміни до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства. Та, схоже, тих коштів на всі дороги аж ніяк не вистачить. Згадати хоча б мешканців вулиці Черняховського та Заводської, які також вважають, що саме їхні дороги треба ремонтувати першочергово. Та є ряд інших таких же непривабливих для руху транспорту (та й пішоходів) вулиць, мешканці яких ще не приходили до міської влади зі своїми зверненнями. Проте — все ще може бути. Тож міській владі та, перш за все депутатам міської ради, треба визначатись з пріоритетністю вирішення тих чи інших проблем в місті. Зокрема, й щодо ремонту доріг.

#РемонтДороги #Благоустрій

Черняховського, Відродження, Заводська — на якій вулиці ремонтуватимуть дорогу у 2018 році?

Черняховського, Відродження, Заводська — на якій вулиці ремонтуватимуть дорогу у 2018 році?
Міський голова Олег Кіндер закликає депутатів визначитись, на який об’єкт дорожньої інфраструктури будуть спрямовані кошти з міського бюджету першочергово.

Дорогу міжнародного значення, яка проходить через Ковель, відремонтують державним коштом

Дорогу міжнародного значення, яка проходить через Ковель, відремонтують державним коштом
Кабмін затвердив перелік об’єктів будівництва та реконструкції доріг державного значення у 2018 році та обсяги їх фінансування. Серед них - М-19 Доманове-Ковель-Тереблече.

Ковельські депутати переглянули бюджет та спрямували значні кошти на комуналку

Ковельські депутати переглянули бюджет та спрямували значні кошти на комуналку
Буде здійснено будівництво мережі водовідведення, зовнішніх мереж для електропостачання, реконструкцію котельні. Передбачили гроші і на охорону здоров'я: ремонт приміщень, медикаменти, харчування.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: