І знову про міський парк відпочинку імені Лесі Українки у Ковелі

Уже кілька місяців поспіль ведеться мова про подальшу долю містечка атракціонів у міському парку. Свідченням того, що час уже приймати якесь рішення, є цегляний паркан, який обвалився три дні тому.
травень, 2018р.

Ця частина огорожі містечка атракціонів уже неодноразово переживала таке руйнування. Щоразу її відновлювали. Цього разу - коштом підприємця, який працює на території містечка атракціонів (дитячі авто і тир). Використовувати ту ж саму цеглу втретє уже не стали. Встановили тимчасову металеву огорожу на місці зруйнованої. Та це, на жаль, не вирішує проблеми аварійного паркану комплексно.
серпень, 2012р.

Як повідомила начальник відділу культури міськвиконкому Вікторія Савлук, комунальне підприємство “Ковельський міський парк культури і відпочинку імені Лесі Українки”, є балансоутримувачем даного об'єкта, а тому і увесь комплекс ремонтних робіт лежить саме на ньому. Основні прибутки комунальне підприємство отримує від функціонування атракціонів, більшість яких вичерпали свій ресурс. Проте цього сезону два атракціони (“Юнга” та “Клоун”) все ж пройшли технічний огляд і їх дозволили експлуатувати. Також в даний час продовжують працювати атракціони, які не потребують технічного огляду ”Батут-сітка” та ”Лабіринт”. Доходи та необхідні для утримання підприємства кошти далеко неспівставні, а придбання нового атракціону. А це близько 1,5 мільйона гривень, не враховуючи благоустрою ділянки, його утримання, охорону та ін. Тобто питання лишається відкритим і наразі обговорюється і вивчається.

Нещодавно один із дитячих майданчиків, встановлений у парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки вісім років тому керівництвом «Дельта Банку», за погодженням з міським управлінням освіти, передали на баланс дитячого садка. Час від часу майданчик руйнувався вандалами, його постійно ремонтували коштом міського бюджету або самого комунального підприємства. Проте вечорами та у нічний час дерев'яна конструкція використовувалася не за призначенням і стала зручним місцем для ночівлі безхатченків та розпивання спиртних напоїв.

Тож дітлахи, які приходили побавитися сюди вранці, знаходили там речі зовсім не дитячого призначення. Тому було вирішено змінити місце розташування майданчика. Тим самим забезпечивши його збереження саме для дитячого дозвілля. Відтепер дерев'яний будиночок знаходиться на території ДНЗ №12 “Золота рибка”. За кошти батьків вихованців його буде поремонтовано.

Місцем дитячого відпочинку є й “Казкове містечко”, встановлене у 2012 році за кошти благодійного фонду «Патріоти Волині». Цей майданчик та казкові персонажі, що поряд, перебувають на балансі комунального підприємства “Ковельський міський парк культури і відпочинку імені Лесі Українки” яке, знову ж таки, і повинне нести за нього відповідальність. Сама земельна ділянка усього парку (а це майже 5 гектарів) перебуває на балансі відділу культури міськвиконкому, а її благоустрій та догляд за зеленими насадженнями здійснює КП “Добробут” .

Що стосується міського парку як комунального підприємства, у його управлінні знаходиться лише так зване містечко атракціонів і ряд основних засобів, свого часу переданих на баланс підприємства.

Виручених коштів від господарської діяльності ледве вистачає на заробітну плату працівників: директора, бухгалтера і техніка-механіка (не кажучи уже про проведення якихось ремонтних робіт та благоустрою). Тож питання реформування підприємства та оновлення парку розваг залишається актуальним. Свої думки і пропозиції висловлювали й депутати міської ради. Та наразі ще не прийнято оптимального рішення щодо його подальшої долі.#МіськийПарк #Благоустрій

Читайте також