1. Головна
  2. Новини
  3. Чи видають посвідчення учасникам АТО органи місцевого самоврядування?

Чи видають посвідчення учасникам АТО органи місцевого самоврядування?

В одному з депутатських запитів, озвучених на тридцять восьмій сесії Ковельської міської ради, депутат Ігор Пініс попросив дати доручення структурним підрозділам міськвиконкому стосовно забезпечення виготовлення та видачі посвідчень, які підтверджували б статус учасника бойових дій на місцевому рівні наших земляків-добровольців.

- За ініціативи депутатів Ковельської міської ради в місті створена і діє комісія з визнання добровольців АТО учасниками бойових дій та надання їм пільг на місцевому рівні, які фінансуються за рахунок міського бюджету. Ряд ковельчан вже визнані учасниками бойових дій, але на сьогодні ще не отримали посвідчень, що засвідчують їх статус, аби вони мали можливість скористатись правом на пільги, – аргументував свій запит Ігор Олексійович.

З приводу цього начальник управління соціального захисту населення міськвиконкому Софія Сагаль роз'яснила, що відповідно до чинного законодавства посвідчення учасника бойових дій не видається місцевими органами виконавчої влади.

– Управління соцзахисту не має компетенції видавати посвідчення учасника бойових дій, а лише посвідчення інваліда війни та учасника війни, – уточнила Софія Анатоліївна.

Доповнила вище сказане й секретар міської ради Віра Федосюк, котра зауважила, що перед тим, як подавати на розгляд сесії положення про визнання добровольців учасниками бойових дій, слід було передбачити пункт про видачу їм таких посвідчень, тому, аби це реалізувати, необхідно внести доповнення до існуючого положення або ж розробити нове, розглянувши на сесії відповідний проект рішення. Лише на основі рішення міської ради управління соцзахисту матиме право видавати посвідчення учасника бойових дій. В іншому випадку – це буде порушенням Закону.

На думку Софії Сагаль, дане питання варто вирішувати в робочому порядку: зібрати комісію, вивчити й узгодити усі моменти на законодавчому рівні (в тому числі визначити й джерела фінансування передбачених пільг), а тоді відповідний проект рішення виносити в сесійну залу.

У результаті запит Ігоря Пініса не набрав необхідної кількості голосів.


Автор - Вікторія Зінчук

Газета "Вісті Ковельщини", 31 травня 2018 р.


#ДопомогаАТО #Депутати #СесіяМіськоїРади #ВістіКовельщини

Коментарі

Читайте також