1. Головна
  2. Новини
  3. Майже половина суб'єктів господарювання Ковеля, які забруднюють атмосферне повітря, працюють без дозволів

Майже половина суб'єктів господарювання Ковеля, які забруднюють атмосферне повітря, працюють без дозволів

У Ковелі перевірили наявність дозвільних документів екологічного характеру у суб'єктів господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Опрацьовувалися дані, отримані від територіальних підрозділів державної фіскальної служби, а також відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Із 133 суб'єктів господарювання, які здійснюють свою виробничу діяльність на території міста Ковеля та подали податкові декларації екологічного податку, у 62 відсутні зазначені дозволи. Про це повідомила головний спеціаліст відділу цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич.

Вона зауважила, що відповідно до ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами можуть здійснюватися тільки після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними державними адміністраціями за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.

Ст. 78 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади або недодержання вимог, передбачених наданим дозволом та інші порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Варто зауважити, що строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до першої групи, суб’єкту господарювання, об’єкт якого знаходиться на території зони відчуження, зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, - сім років, об’єкт якого належить до другої групи, - десять років, об’єкт якого належить до третьої групи, - необмежений.

Екологічний податок сплачується за:
- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
-розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини.

Кошти від сплати екологічного податку зараховуються до фондів з охорони навколишнього природного середовища (20 % до держфонду, 55 % до обласного та 25 % до місцевих фондів). Також до зазначених фондів зараховуються кошти за шкоду, заподіяну порушенням законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища внаслідок господарської діяльності (30% до держфонду, 20 % до обласного та 50 % до місцевих фондів).#ЕкологічнеЛихо #НадзвичайнаСитуація

Коментарі

Читайте також

На завершення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з діяльністю Укрветсанзаводу у Ковелі можуть виділити 20 млн грн з держбюджету

На завершення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з діяльністю Укрветсанзаводу  у Ковелі можуть виділити 20 млн грн з держбюджету
Члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету прийняли схвальне рішення щодо фінансування цього об'єкту. Проте остаточне рішення прийматиме Кабмін.