1. Головна
  2. Новини
  3. Антимонопольний комітет заборонив комунальним підприємствам Ковеля брати участь у відкритих торгах щодо закупівлі послуг з санітарного прибирання міста

Антимонопольний комітет заборонив комунальним підприємствам Ковеля брати участь у відкритих торгах щодо закупівлі послуг з санітарного прибирання міста

Ситуація з санітарним прибиранням міста Ковеля, яка мала б вирішитись завдяки проведенню тендерної процедури публічних закупівель послуги з прибирання міста, залишається напруженою. Як повідомив сьогодні під час засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міський голова Олег Кіндер, згідно рішення тендерного комітету до аукціону по закупівлі Послуги з прибирання та підмітання вулиць, очікуваною вартістю 7,5 млн. грн., було допущено усіх учасників, які подали тендерні пропозиції, а саме: ФОП СУК С.В. (м. Черкаси), ТОВ “Черкаське механізоване управління №525” (м. Черкаси), РЖКП №1 та РЖКП №2 (м. Ковель).

Проте, підприємство ТОВ “Черкаське механізоване управління №525” оскаржило дії замовника послуги — управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, звернувшись до Антимонопольного комітету України. Який, у свою чергу, зобов'язав замовника скасувати рішення тендерного комітету щодо допуску до участі в аукціоні РЖКП №1 та РЖКП №2, як такі, що є пов'язаними особами з однією юридичною особою — Ковельською міською радою. Фактично цим рішенням АМКУ заборонив комунальним підприємствам Ковеля — РЖКП №1 та №2, брати участь у відкритих торгах по закупівлі послуг з санітарного прибирання міста.

Олег Кіндер зауважив, що такої абсурдної ситуації ніхто не очікував. Адже комунальні підприємства створювались для того, аби виконувати роботи та надавати послуги, що стосуються саме благоустрою міста.

Як вирішиться ситуація надалі — поки невідомо. Однак, учасниками торгів, пропозиції яких були відхилені безпідставно (на думку самих учасників) готуються оскаржити рішення АМКУ в судовому порядку як таке, що фактично встановлює дискримінаційні умови участі в публічних закупівлях щодо незалежних один від одного суб'єктів господарювання - комунальних підприємств. Крім того, міський голова має намір підняти цю проблему, звернувшись до народних депутатів України.

Місцеві комунальні підприємства десятками років займались питаннями благоустрою, прибирання і вивозу сміття у Ковелі. І місто завжди було чистим та ошатним, з комфортними умовами проживання для мешканців, багато років поспіль перемагало у Всеукраїнському конкурсі населених пунктів найкращого благоустрою. Проте, із змінами в законодавстві щодо проведення тендерних процедур та, зокрема, недобросовісним переможцем конкурсу - ТзОВ «К.П.Верес», який відмовився підписувати угоди, місто потрапило у сміттєвий колапс. Варто зауважити, що у квітні цього року потенційний учасник торгів - ТзОВ «К.П.Верес», подав скаргу щодо дискримінаційних вимог замовника до адмінколегії АМКУ. Закупівля була призупинена. Проте скаржник (ТзОВ «К.П.Верес») так і не подав свої тендерні пропозиції для подальшої участі у відкритих торгах. Процедуру вкотре було затягнуто в часі. Складається враження, що хтось навмисне хоче дискредитувати міську владу та створює нічим не виправдані перепони, від яких заручниками ситуації стають ковельчани. І, схоже, попереду ще не одна судова справа.

Тож, аби не допустити накопичення та розповсюдження сміття в місті Ковелі, комісія вкотре вирішила виділити з резервного фонду 397 тисяч 112 гривень для нагальних потреб: підмітання вулиць та вивозу сміття.

Нагадаємо, що ця сума не є достатньою, щоб вирішити усі питання щодо наведення чистоти і порядку в місті. Проте, більше коштів виділити з бюджету неможливо без проведення тендеру. Тому виконується лише мінімальний обсяг робіт з прибирання.#Благоустрій #МіськийБюджет #НадзвичайнаСитуація

Коментарі

Читайте також