Хто нищить майно громади? І як запобігти місцевому вандалізму?

Тема понівеченого майна, що належить міській громаді Ковеля, є досить популярною у соціальних мережах, де ковельчани спілкуються між собою та активно обговорюють ті чи інші теми. Розбиті вуличні ліхтарі, зрізані ялини, вирвані троянди, зірвані з новорічної ялинки гірлянди, викинуті у воду смітники з набережної, потрощені дитячі майданчики, поламані лавки... Цей список зіпсованих певною категорією ковельчан речей, які могли б ще довго слугувати місту та його мешканцям, можна продовжувати.

Не минули вандали й пам'ятників, огорож на кладовищах .... Словом — нищать усе, що потрапляє під руку. Чи ногу.

Лавки, що стояли на бульварі Лесі Українки по обидві сторони унікальної конструкції - «Мандруючої книги», демонтували. Одну з них було знищено зовсім недавно. Ідея створити затишний, тихий куточок в місті – своєрідну бібліотеку на свіжому повітрі, де могли б почитати книги перехожі, відпочити з користю, була досить цікавою. Та, на жаль, не “прижилася”. Символ міста – підкову, понівечили. Тож її довелося прибрати. Нині вона стоїть на подвір’ї міської гімназії. Як повідомив директор КП «Добробут» Ігор Михалевич, дві поламані лавки відновленню не підлягають. Інших дві, котрі вціліли, демонтували. Їх перенесуть до «Мандруючої книги» і також встановлять біля міської гімназії.

Зі слів мешканців дев’ятиповерхового будинку, що по вул. Незалежності, 104, лавки понівечила молодь: дві дівчини та юнак, які не реагували на зауваження дорослих. Проте ніхто із свідків інциденту поліцію не викликав. Тож нині встановити винних навряд чи вдасться.

Наразі досить активно у соцмережах обговорюють чергову аварійну конструкцію – дитячу гойдалку, що у дворі будинку №87 по вул. Володимирській. Мешканці просять владу демонтувати її, аби ніхто з дітей не травмувався.

Як повідомила у телефонній розмові для КовельPost начальник РЖКП №2 Наталія Гейко, про проблемний дитячий майданчик уже знають. При обстеженні майстрами підприємства виявлено суттєві пошкодження гойдалки, яка знаходиться на прибудинковій території по вул. Володимирська, 87. Тому, з метою запобігання нещасним випадкам, прийнято рішення про демонтаж. Крім того, керівник комунального підприємства наголосила, що ремонт цієї гойдалки проводився неодноразово.

Звичайно, можна в усьому звинувачувати владу, як це багато хто робить. Але, зважаючи на коментарі дописувачів, усе більше ковельчан розуміє, що починати треба з себе, з виховання своїх дітей. Як інакше виховати у собі європейців? (У них же все інакше – чисто й гарно!). Та виникає питання: навіщо створювати щось нове, купувати, будувати, встановлювати, якщо все одно знайдуться ті, що руйнуватимуть. І не лише через власну невихованість, а ще й через безкарність, байдужість та мовчазну згоду інших, хто усе це бачить та не втручається.


У матеріалі використані фото з мережі Інтернет


#Благоустрій #Вандалізм

Читайте також

Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.