Ветерани АТО, серед яких і ковельчани, повернулися з реабілітації в Італії, яку організувала ГО "Зігрій Душу"

Ковельська громадська організація "Зігрій Душу" організувала чергову реабілітацію для героїв війни на Сході. Цього разу це була подорож в Італію.

Група ветеранів АТО, серед яких і ковельчани, побувала у досить цікавих туристичних та історичних місцях Італії. Про що учасники поїздки та волонтери досить активно розповідали на своїх сторінках у соціальній мережі Фейсбук.

А побували вони у Турині, Пінероло та Фенестрелле, Мілані, Болоньї, Венеції, Реджо-Емілії, Флоренції. Проживали у родинах української діаспори в Італії, за що усі учасники подорожі їм дуже вдячні.

"Піньяроло, Турин, палаци та резиденції герцогів Савойських, музей історії Єгипту. Площі, вулички, набережні, парки, церкви і собори. Піца, лазанья, прошутто, багато сиру і море справжнього вина. Емоції зашкалюють," - ділиться враженнями Віталій П'ясецький та відразу наголошує тим, хто ще не був в Італії, чого там не слід робити, аби не мати справи з поліцією.

Проживаючи у сім'ях діаспори, колишні бійці побачили Італію не лише як туристи, а зсередини. Майя Москвич, яка за кордоном вперше, пише: "Мені казали, що коли перетну кордон відразу відчую кардинальну різницю, буде як небо і земля, побачу як люди живуть і т.д. Руйную цей міф. ... Якусь надзвичайно кардинальну різницю я не відчула. Дерева як в Ужгороді, університети як в Чернівцях, газони як на Контрактовій, собори і вітрини як у Львові, і взагалі всі на євробляхах...". Хоча згодом додає, що різниця таки відчутна і розповідає, що необхідно зробити Україні, аби наблизитись до європейського рівня життя.

У Мілані побували на прийомі в Консульстві України. Провели екскурсію, організовану Асоціацією Українців в Італії. Волонтер Наталія Попова розповідає: "Вразило, як нашу групу спиняли на вулицях і перехожі обіймали наших ветеранів АТО, обіймали і дякували... Місцеві карабінери і військові віддавали честь! Ажіотаж біля наших хлопців і одразу поліція з запитами: «Чи не організовуємо ми мітинг?!»

На запрошення українців в Болоньї група ветеранів АТО відвідала місто науки і студентів, де на сьогодні мешкає 3000 українців.

Завдяки українській діаспорі в Реджіо Емілія воїни АТО побували в одному з найцікавіших місць Італії - у Венеції. Вразила всіх Базіліка Св. Марка, що викладена надзвичайною золотою мозаїкою. Канали і гондоли, маски і муранське скло, подорож на водному трамвайчику і надзвичайно цікава екскурсія містом.

Сподобалась українцям і Флоренція. Легендарне місто, де зародилася славетна епоха Відродження... Місто, у якому Данте створив свою «Божественну Комедію», де Мікеланджело висік скульптуру Давида, де працював славетний Леонардо да Вінчі.

Подорож в Італію була черговим етапом проекту психологічної реабілітації та соціальної адаптації учасників АТО, який впроваджує ковельська громадська організація "Зігрій душу".

Керівник ГО "Зігрій душу" Анна Лисакова та волонтер Наталія Попова дякують за душевний прийом учасників проекту українцям, які мешкають в Італії, а також організаторам подорожі, усім, завдяки кому ця поїздка стала можливою.


Фото - з мережі Фейсбук

#ЗігрійДушу #ДопомогаАТО #Благодійність #Волонтери #НаталіяПопова

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також