Представники Громадського формування "БУГ" навчають підрозділи тероборони

На полігоні у Володимирі-Волинському триває навчання підрозділів територіальної оборони. Там побували журналісти Першого на запрошення бійця добровольчого батальйону «Айдар» і голови Громадського формування «БУГ» Олександра Калюжного.

«Нас привітно зустрічають хлопці в формі типу «горка». Близько десятка членів ГФ «БУГ» на чолі з «Харківським». А ще кілька інструкторів-резервістів роти охорони Луцького ОМВК, серед яких зустрічаємо знайомі обличчя. Впевнена постава, легка небритість, вольовий вираз обличчя… Усі підтягнуті, в непоганій екіпіровці, міцно тримають зброю в руках.

***
Майже всі – вояки з неабияким досвідом. Тому їх і запросили на навчання підрозділів територіальної оборони. Чого гріха таїти – далеко не всі призовники отримують потрібні навики та знання під час служби в армії. Тут – менше «учи матчасть», більше – практичних навиків.

Хлопці не просто показують, як збирати/розбирати автомат, а вчать поводитись зі зброєю, правильно працювати в різних ситуаціях, дають навики зі стрільби і метання гранат.

«Багато хто з них вперше тримає автомат у руках. Але є й ті, хто служив у армії. І навіть такі, що воювали на Сході і лишились, тепер у резерві. Тут багато дорослих чоловіків, у яких вдома сім’ї, робота. Але військомат сказав «Треба!». Значить – треба. Всі мусять пройти навчання», - розповідає Олександр Харківський, проводячи невелику екскурсію по стрільбищу.

Він запевняє: мало у яких областях загони ТрО тренуються так, як на Волині. «Ми стараємось їм дати практичні навики, те, що треба знати в бою, до чого бути готовим і як себе вести у критичних ситуаціях. Тут нормальні прості мужики» – розповідає очільник «Бугу».

Назустріч виходять поважні офіцери. Впізнаємо представників обласного військового комісаріату. Дещо неохоче, бо нині всі підрозділи мають власних спікерів, які вправі офіційно коментувати дії військових, але зрештою не відмовляють і розповідають що й до чого. Саме завдяки військомату пересічні волиняни можуть пройти таке навчання. Для цього інструкторами запрошують вояків з різних батальйонів та громадських формувань, які мають практичний бойовий досвід.

«На даному етапі проходять 5-денні збори з оперативним резервом, військовозобов’язаними ІІ черги. Проводяться заняття на навчальних місцях, вони тренуються у виконанні вправ зі стрільби, заходів з тактичної медицини, тактичної підготовки, метання ручних гранат і стрільби з пістолета Макарова», - пояснює заступник військового комісара Волинського обласного комісаріату підполковник Юрій Пуйко.

Він розповідає, що бригада територіальної оборони проводить навчання з ротою Турійського батальйону ТрО. Цього разу призвано біля сотні військовозобов’язаних, які розподілені на 3 взводи.

«Військовозобов’язаним, які проходили військову службу, це дає змогу згадати вишкіл, відновити свої військові навики. Тим, хто не був у війську, але є військовозобов’язаним – навчитись початковим вправам зі стрільби, розбірці-зборці зброї, привити їм навики з виконання заходів з бойової індивідуальної підготовки. Погодьтесь, коли воюють жінки і 18-річні діти – гріх комусь з дорослих чоловіків не вміти поводитись зі зброєю», - пояснює Юрій Пуйко.

Вони освоюють зброю, передові можливості ведення вогню, освоюють мінно-вибухову справу, роботу на блок-посту і на ВОПі.

Отож, на першій точці стрільбища один з членів ГФ «БУГ» – боєць батальйону «Айдар» Богдан Бурачок – показує групі резервістів, як потрібно працювати з автоматом: стрільба стоячи, лежачи, з опорою на коліно. А ще каже – важливо знати, як володіти тілом, правильно координувати рухи, вчасно змінювати опору, «перекидати» масу тіла з точки на точку, вміти падати з різних позицій, перекочуватись і водночас… стріляти.

***
На другій точці стрільбища взвод відпрацьовує бінокулярну стрільбу – стрільбу «навскидку без прицілювання».

«Ми намагаємось навчити людей вбивати за Україну, а не вмирати. Це певно більше важить. Зараз вони відпрацьовують бінокулярну стрільбу. Раніше в армії давали не більше 3 патронів на вистріл за всю строкову службу. Тому говорити про те, що таке м’язова пам'ять, що вони знають, як стріляти без прицілювання – не доводиться», - каже «Харківський».

Працюють парами: інструктор (боєць з досвідом) і резервіст. Їх – ціла шеренга, дочекавшись своєї черги, біжать на позицію. Поворот, стійка, присів, піднявся, поворот – постріл. І так по кілька разів.

Керує усім «парадом» на цій точці молодий десантник з позивним «Адреналін». «Половина людей не мала ніколи стосунку до армії. 90% ніколи не тримали зброю в руках. Хоч в декого і є ази та початкові навики володіння зброєю. Принаймі мають уявлення, що це таке. Вони прийшли з цивільного життя, аби добровільно навчитися. Проходять перепідготовку. ...Скажу, що ті, хто сьогодні проходить навчання, справляються на 4+», - запевняє «Адреналін».

«Треба піднімати авторитет війська, армії. Вчити і вправлятися, аби потім наші солдати не виглядали смішно. Кожен «мужик» має вміти стріляти. От і все. Така в нас країна, такий світ – потрібно вміти захищати свій дім і свою землю. Тут нема чого боятись», - резюмує Олександр Калюжний.


Текст: Еля КОРОТИНСЬКА (Перший)

Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ (Перший)

Джерело - Перший канал соціальних новин

Повна версія репортажу з місця події за посиланням: https://pershyj.com/


#ОлександрКалюжний #ВійськовіНавчання #ВійськоваСлужба #ДопомогаАТО

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Ковельчанин Олександр Калюжний став автором та режисером фільму про війну на Сході України

Ковельчанин Олександр Калюжний став автором та режисером  фільму про війну на Сході України
18 вересня у луцькому розважальному центрі «Промінь» відбулася прем’єра документальної стрічки «З нами сила, правда, Бог». Поки тривали зйомки, на війні загинуло семеро волинян...

Ковельчани - представники громадського формування «БУГ» облаштовують на озері центр абілітації для атовців

Ковельчани - представники громадського формування «БУГ» облаштовують на озері центр абілітації для атовців
Відкриття центру відбулося 14 березня, у День українського добровольця. Уже побудували будиночок та пірси. Згодом облаштують ще одне помешкання.

Резервістів підрозділів тероборони навчають колишні бійці з Ковеля

Резервістів підрозділів тероборони навчають колишні бійці з Ковеля
На добровільних засадах представники Громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону "БУГ" на чолі з Олександром Калюжним перебувають на полігоні у Володимирі-Волинському.