Якщо вам 18 років і ви добровільно не сплатили єдиний внесок, житлову субсидію не отримаєте

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на початок періоду, за який враховується доходи для призначення житлової субсидії, або вони не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Однак, статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачена добровільна сплата єдиного внеску. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно дотипового договору.

Договором може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

Враховуючи зазначене, у разі звернення за призначенням субсидії непрацюючих працездатних осіб, які не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, рекомендуємо громадянам звертатись до Державної фіскальної служби України для укладання вищевказаного договору.

На підставі укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку, у якому зазначається період, та платіжного документу про сплату такого внеску, житлова субсидія призначається із врахуванням вимог Положення.

Також наголошуємо, що якщо протягом строку призначення житлової субсидії за інформацією органів Пенсійного фонду України особа не сплатить єдиний соціальний внесок чи сплатить його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії керівник структурного підрозділу соціального захисту населення вносить на розгляд комісії подання щодо скасування призначення субсидії такому домогосподарству і повернення коштів виплаченої житлової субсидії до державного бюджету.


Управління соціального захисту
населення райдержадміністрації


#СоціальнийЗахист

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Ковельчани з особливими потребами та їх батьки побували на «Осінньому балу-2018», який минулого тижня вперше відбувся у Луцьку

Ковельчани з особливими потребами та їх батьки побували на «Осінньому балу-2018», який минулого тижня вперше відбувся у Луцьку
Участь у святі стала можливою за сприяння міської влади та підприємця-перевізника. Враженнями поділилась голова ГО «Реабілітаційний центр» Наталія Славікова.