У день 79-ї річниці заснування газети "Вісті Ковельщини" редактор Микола Вельма звернувся до читачів

4 жовтня – особлива дата для журналістів "Вістей Ковельщини" різного віку і різних поколінь. Це – день, коли в далекому 1939 році у Ковелі почала виходити місцева газета. Так, вона була прокомуністична, вірою й правдою служила керівній і спрямовуючій, та саме з неї можемо сьогодні довідатися, чим жили наші діди і прадіди, що їх хвилювало і про що вони мріяли, які труднощі і негаразди переживали.

"Друге дихання" з'явилося в редакційного колективу у 1991 році, коли співзасновником газети став трудовий колектив і вона змінила назву на "Вісті Ковельщини", перестала служити інтересам однієї партії і тоталітарної системи. "Міськрайонка" здобула статус громадсько-політичного видання і носить його до цих пір, навіть після процесу так званого роздержавлення. Це означає, що журналісти мають одну "керівну і спрямовуючу" силу в особі багатотисячного загону читачів, в служінні інтересам якого вбачають сенс своєї діяльності.

Звичайно, газетярам доводиться нині непросто, в тому числі й на Ковельщині. Але рук вони не опускають, працюють, як і раніше, наполегливо й творчо, завдяки чому "Вісті Ковельщини" виходять, несуть читачам оперативну і правдиву інформацію, якої в деяких інтернет-виданнях, на окремих телеканалах вдень з вогнем не знайдеш. Там є все: повідомлення про вбивства і зґвалтування, пожежі і отруєння, “чорний” піар, але немає головного – реального життя українців, їх проблем, шляхів подолання корупції, бандитизму, окозамилювання, брехні й лицемірства.

Не хочемо хвалитися, але скажемо чесно: бачачи свої помилки й недоліки, прагнемо розмовляти з людьми відверто і відкрито, не сіяти паніку і безвір'я, а налаштовувати на позитив, виховувати розуміння того, що тільки створивши громадянське суспільство, подолавши безволля і нечесність влади, зможемо жити краще. Не обов'язково, як в Америці чи Німеччині, але не гірше, як у Польщі чи Литві.

Редакційна політика знаходить розуміння і в читачів, і в дописувачів газети. Свідчення цього – досить високий тираж як на сьогоднішній день "Вістей Ковельщини" і активна позиція наших читачів, яких з бігом часу не меншає. Кожен номер видання переповнений листами, кореспонденціями, повідомленнями земляків, які намагаються донести до краян свої думки, переживання, прагнення, поділитися наболілим, отримати допомогу або просто пораду.

Сьогодні було б доречно назвати кращих із кращих громадських дописувачів газети, але повірте: зробити це практично неможливо. Наші шанувальники є майже у кожному трудовому колективі, кожному населеному пункті району, про що свідчить щоденна редакційна пошта, дзвінки до редакції, її відвідувачі.

Нині у розпалі передплатна кампанія на 2019 рік. Проходить вона, як ніколи, важко. "Укрпошта" гине просто на очах: скорочується її персонал, в життя запроваджуються незрозумілі навіть для поштових працівників новації, закриваються відділення зв'язку, особливо в сільській місцевості і т. д. і т. п. Схоже на те, що київська влада пустила на самоплив поштовий зв'язок – одну з найважливіших галузей господарського комплексу, як до цього пустила "під укіс" інші галузі, які мають стратегічне значення для держави.

Адже коли у День Державного Прапора 23 серпня ц. р. Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, який в одязі відпочивальника прогулювався Луцьком, а пізніше майже інкогніто побував в локомотивному депо Ковель, журналісти запитали, чому масово закриваються сільські відділення зв'язку, він, невинно кліпаючи очима, чесно зізнався:
– Не знаю. Буду розбиратися.

"Розбирається" до цих пір. А тим часом очільник "Укрпошти" пан Смілянський та його команда горе-реформаторів, отримуючи воістину фантастичні заробітні плати, продовжують нищити напрацьовані попередніми поколіннями здобутки, нехтуючи інтересами і своїх працівників, і тих, хто користується їх послугами.

Але ми віримо у те, що за допомогою наших вірних друзів, якими є ковельські поштовики, очолювані вимогливою й ініціативною Ларисою Філіпчук, підтримкою багаточисельного загону передплатників газети, вистоїмо й переможемо, як вистояли і перемогли на всіх крутих поворотах історії раніше. Адже "Вісті Ковельщини" – газета про Вас і для Вас, без неї життя буде нудне й одноманітне.

Тому наперед дякуємо за довіру нашим теперішнім і майбутнім читачам, бажаємо миру, добра й благополуччя кожному з них.

З днем народження газети, дорогі земляки! Божого благословення, віри й надії усім нам!

Микола ВЕЛЬМА

Фото - з архіву газети

#ВістіКовельщини #ДеньНародження

1991 рік у житті ковельчан

1991 рік у житті ковельчан
Подорож у минуле: про найголовніші події 27-річної давнини, що відбулися у Ковелі.

Поблизу Ковеля відбулись змагання з кінного спорту

Поблизу Ковеля відбулись змагання з кінного спорту
Участь у них взяли любителі верхової їзди з Ковеля, Луцька, Тернополя, Київської, Хмельницької та Рівненської областей.

Мріє відкрити кав'ярню та створити кулінарну школу для жінок у Ковелі

Мріє відкрити кав'ярню та створити кулінарну школу для жінок у Ковелі
Її кондитерськими шедеврами можна захоплюватись, робити численні фотосесії, а головне – усе смачно і продумано до дрібниць. Про актуальні тенденції у кондитерському світі розповідає Світлана Оксенюк (Тудрій).

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
1 400 грн.
Photo KovelX
1 500 грн.

Читайте нас також: