У день 79-ї річниці заснування газети "Вісті Ковельщини" редактор Микола Вельма звернувся до читачів

4 жовтня – особлива дата для журналістів "Вістей Ковельщини" різного віку і різних поколінь. Це – день, коли в далекому 1939 році у Ковелі почала виходити місцева газета. Так, вона була прокомуністична, вірою й правдою служила керівній і спрямовуючій, та саме з неї можемо сьогодні довідатися, чим жили наші діди і прадіди, що їх хвилювало і про що вони мріяли, які труднощі і негаразди переживали.

"Друге дихання" з'явилося в редакційного колективу у 1991 році, коли співзасновником газети став трудовий колектив і вона змінила назву на "Вісті Ковельщини", перестала служити інтересам однієї партії і тоталітарної системи. "Міськрайонка" здобула статус громадсько-політичного видання і носить його до цих пір, навіть після процесу так званого роздержавлення. Це означає, що журналісти мають одну "керівну і спрямовуючу" силу в особі багатотисячного загону читачів, в служінні інтересам якого вбачають сенс своєї діяльності.

Звичайно, газетярам доводиться нині непросто, в тому числі й на Ковельщині. Але рук вони не опускають, працюють, як і раніше, наполегливо й творчо, завдяки чому "Вісті Ковельщини" виходять, несуть читачам оперативну і правдиву інформацію, якої в деяких інтернет-виданнях, на окремих телеканалах вдень з вогнем не знайдеш. Там є все: повідомлення про вбивства і зґвалтування, пожежі і отруєння, “чорний” піар, але немає головного – реального життя українців, їх проблем, шляхів подолання корупції, бандитизму, окозамилювання, брехні й лицемірства.

Не хочемо хвалитися, але скажемо чесно: бачачи свої помилки й недоліки, прагнемо розмовляти з людьми відверто і відкрито, не сіяти паніку і безвір'я, а налаштовувати на позитив, виховувати розуміння того, що тільки створивши громадянське суспільство, подолавши безволля і нечесність влади, зможемо жити краще. Не обов'язково, як в Америці чи Німеччині, але не гірше, як у Польщі чи Литві.

Редакційна політика знаходить розуміння і в читачів, і в дописувачів газети. Свідчення цього – досить високий тираж як на сьогоднішній день "Вістей Ковельщини" і активна позиція наших читачів, яких з бігом часу не меншає. Кожен номер видання переповнений листами, кореспонденціями, повідомленнями земляків, які намагаються донести до краян свої думки, переживання, прагнення, поділитися наболілим, отримати допомогу або просто пораду.

Сьогодні було б доречно назвати кращих із кращих громадських дописувачів газети, але повірте: зробити це практично неможливо. Наші шанувальники є майже у кожному трудовому колективі, кожному населеному пункті району, про що свідчить щоденна редакційна пошта, дзвінки до редакції, її відвідувачі.

Нині у розпалі передплатна кампанія на 2019 рік. Проходить вона, як ніколи, важко. "Укрпошта" гине просто на очах: скорочується її персонал, в життя запроваджуються незрозумілі навіть для поштових працівників новації, закриваються відділення зв'язку, особливо в сільській місцевості і т. д. і т. п. Схоже на те, що київська влада пустила на самоплив поштовий зв'язок – одну з найважливіших галузей господарського комплексу, як до цього пустила "під укіс" інші галузі, які мають стратегічне значення для держави.

Адже коли у День Державного Прапора 23 серпня ц. р. Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, який в одязі відпочивальника прогулювався Луцьком, а пізніше майже інкогніто побував в локомотивному депо Ковель, журналісти запитали, чому масово закриваються сільські відділення зв'язку, він, невинно кліпаючи очима, чесно зізнався:
– Не знаю. Буду розбиратися.

"Розбирається" до цих пір. А тим часом очільник "Укрпошти" пан Смілянський та його команда горе-реформаторів, отримуючи воістину фантастичні заробітні плати, продовжують нищити напрацьовані попередніми поколіннями здобутки, нехтуючи інтересами і своїх працівників, і тих, хто користується їх послугами.

Але ми віримо у те, що за допомогою наших вірних друзів, якими є ковельські поштовики, очолювані вимогливою й ініціативною Ларисою Філіпчук, підтримкою багаточисельного загону передплатників газети, вистоїмо й переможемо, як вистояли і перемогли на всіх крутих поворотах історії раніше. Адже "Вісті Ковельщини" – газета про Вас і для Вас, без неї життя буде нудне й одноманітне.

Тому наперед дякуємо за довіру нашим теперішнім і майбутнім читачам, бажаємо миру, добра й благополуччя кожному з них.

З днем народження газети, дорогі земляки! Божого благословення, віри й надії усім нам!

Микола ВЕЛЬМА

Фото - з архіву газети

#ВістіКовельщини #ДеньНародження

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

1991 рік у житті ковельчан

1991 рік у житті ковельчан
Подорож у минуле: про найголовніші події 27-річної давнини, що відбулися у Ковелі.

Мріє відкрити кав'ярню та створити кулінарну школу для жінок у Ковелі

Мріє відкрити кав'ярню та створити кулінарну школу для жінок у Ковелі
Її кондитерськими шедеврами можна захоплюватись, робити численні фотосесії, а головне – усе смачно і продумано до дрібниць. Про актуальні тенденції у кондитерському світі розповідає Світлана Оксенюк (Тудрій).