1. Головна
  2. Новини
  3. "Ковель-2 завдяки ветсанзаводу матиме централізоване водопостачання," - начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області

"Ковель-2 завдяки ветсанзаводу матиме централізоване водопостачання," - начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області

Кілька років тому, у 2014, такі звичні всім санстанція, ветеринарна та фітосанітарна служби об’єдналися із інспекцією з питань захисту прав споживачів, утворивши єдину структуру – Держпродспоживслужбу.

Нині на неї покладені безліч функцій – від контролю за формуванням цін до здійснення державного нагляду за курортами. Тож якщо ви, наприклад, купили в магазині прострочену їжу або телефон зламався одразу ж після купівлі, всі дороги ведуть до Держпродспоживслужби.


З очільником структури в області Богданом Лозинським поспілкувалася журналіст видання ВолиньРost Василина Боруцька.

- Ковельський ветсанзавод вже тривалий час не виконує своїх функцій. Як відбувається на Волині процес переробки тваринних залишків, хто їх утилізовує?

До Волинської області близько розташовані два аналогічні ветсанзаводи - Костопільський у Рівненській області та Жовківський у Львівській. Вони розташовані десь за 70 км від меж області. Тому ті переробники, які утилізовували на ковельській філії, переорієнтувалися на ці два ветсанзаводи. Складність лише у тому, що це додаткові розходи на транспортування. Окрім того, якщо взяти на загал, то те, що переробляв Ковельський ветсанзавод – це 10% від об’єму відходів, які утворювалися в області. Такі суб’єкти, як, наприклад, Володимир-Волинська птахофабрика вже давно встановили в себе спалювальні печі та утилізовують рештки на місці.

Дуже багато залишків наші товаровиробники, як і раніше, заморожують, а після того як накопичують певну партію, продають їх на звіроферми, тобто ще й заробляють. Тому сказати, що через закриття Ковельської філії ситуація стала радикально іншою не можна - єдине, що товаровиробники мають більше затрат, аби ліквідувати тваринні рештки.

– А Держпродспоживслужба досі контролює стан на території та поблизу заводу?


Там повністю завершена очистка території. Всі тваринні рештки перевезли до споруд колишнього крохмального заводу, де їх, відповідно до технології, пересипали вапном та тирсою. Рештки зберігаються, але у них тривають біологічні процеси, тож за 2 роки вони стануть добривом на поля. На території, де залишки перебувають тепер, ми постійно здійснюємо контроль, щоб не трапилося непередбачуваних ситуацій.

– У час, коли довкола ветсанзаводу розгортався скандал, мешканці прилеглих територій скаржилися на стан води – що вона невідповідної якості через стоки заводу. Ви вивчали цю ситуацію? На якість води впливала близькість до підприємства?

Дослідження ми провели майже одразу, коли люди почали підіймати цю тему. Вода тоді не відповідала нормативам, тож Кабмін виділив 17 млн грн, за які в мікрорайон проведуть централізоване водопостачання. Наскільки мені відомо, сьогодні ця робота ще не завершена, але мікрорайон Ковель-2 завдяки ветсанзаводу матиме централізоване водопостачання.

– Чи досліджували воду після того, як із заводу вивезли решки? Її якісь була пов’язана із діяльністю підприємства?

Є один важливий момент: у нас основна причина невідповідності води – географічне розташування, бо на Волині в абсолютній більшості випадків вона не відповідає нормам за вмістом заліза, і не важливо, чи то в Ковелі, чи то в Шацьку, чи у Старій Вижівці. Залізо є майже всюди, десь більше перевищення, десь трошки менше.

Друга причина у густонаселених пунктах – часто там колодязі розміщені дуже близько від вигрібних ям, тобто люди самі ж і забруднюють воду, тому є перевищення бактеріологічних норм. Окрім того, колодязі не чистять, а це просто необхідно періодично робити. Тому коли ми провели дослідження у Ковелі, написали рекомендації – почистити колодязі, обробити їх тощо. Лише потім ми зробили повторні дослідження, ситуація частково змінилася. Однак сказати, що причиною забруднення води в Ковелі був саме ветсанзавод – це з великою натяжкою. Ми підтримали цю думку, аби мікрорайон мав централізоване водопостачання, але фактично у багатьох населених пунктах аналогічна ситуація, тож проблема комплексна.

Керівник Держпродспоживслужби в області відповів і на інші запитання, що входять до компетенції установи. Про африканську чуму, перевірку харчування дітей у школах, відшкодування за куплений неякісний товар та протерміновану їжу та ін. читайте за посиланням: http://www.volynpost.com/Спілкувалася Василина БОРУЦЬКА


#Ветсанзавод #ЕкологічнеЛихо #НадзвичайнаСитуація

Коментарі

Читайте також

На завершення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з діяльністю Укрветсанзаводу у Ковелі можуть виділити 20 млн грн з держбюджету

На завершення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з діяльністю Укрветсанзаводу  у Ковелі можуть виділити 20 млн грн з держбюджету
Члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету прийняли схвальне рішення щодо фінансування цього об'єкту. Проте остаточне рішення прийматиме Кабмін.