Чим годують хворих у ковельських лікарнях і скільки це коштує?

Приготування їжі для хворих в Ковельському МТМО проводиться в типовому харчовому блоці центральної районної лікарні. Харчоблок забезпечений технологічним обладнанням, спеціальним інвентарем та посудом. Харчуються хворі в їдальнях, які організовані на базі відділень. Про це поінформувала членів виконкому під час чергового засідання, яке відбулося вчора, 8 листопада, начальник відділу охорони здоров'я Лідія Жолінська.
Фото ілюстративне

Продукти харчування для ковельських лікарень купують в основному за кошти, виділені з державного бюджету, частково з міського та благодійної організації, що діє при МТМО (членської благодійної організації «Сприяння розвитку охорони здоров’я населення»).

У 2018 році на ці потреби передбачено 1 млн. 518,5 тис. грн.

Окрім придбання продуктів харчування для хворих, які лікуються стаціонарно, ці кошти також йдуть на оплату харчування донорів з розрахунку по 50 грн. на одного донора в день здачі крові (102,9 тис. грн.); на придбання спеціальних продуктів харчування для хворих на фенілкетонурію виділено 172,4 тис. грн.

За розрахунками медиків, сума, яка необхідна для належного харчування стаціонарних хворих становить 33,31 грн. в день. Проте спроможність бюджетного фінансування становить 7,90 грн. на один ліжко-день.

Для більш якісного харчування стаціонарних хворих на осінньо-зимовий період 2018-2019 років медичними працівниками безкоштовно від населення району заготовлено 30,5 тонн картоплі, за рахунок використання якої планова вартість ліжко-дня збільшилася до 8,48 грн.

Варто зазначити, що для поліпшеного харчування ветеранів війни та учасників АТО додатково виділяються кошти з міського бюджету. Таким чином вони харчуються з розрахунку 55 гривень в день на одного хворого.

Для приготування їжі в лікарнях використовують недорогі крупи: ячну, перлову, пшеничну, пшоно та горох. Крім того, закуповуються хліб та олію. М'ясо, риба та молочні продукти потрапляють до раціону хворих не часто. В незначній кількості купують й гречку, рис, манну крупу та макарони.

Овочі та картоплю лікувально-профілактичні заклади Ковельського МТМО заготовляють завчасно та зберігають в овочесховищах. На осінньо-зимовий період закупили 5 тонн капусти, 2,2 т моркви, 7 т буряка, 1 т картоплі та 1 т цибулі. Ще 30, 5 тонн картоплі для Ковельського МТМО сільгоспвиробники передали безкоштовно.

Фото - з мережі інтернет http://vikna.if.ua

#МіськийБюджет #КовельськеМТМО #

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

З наступного року сума коштів, яку депутати можуть спрямувати на допомогу ковельчанам, зросте утричі

З наступного року сума коштів, яку депутати можуть спрямувати на допомогу ковельчанам, зросте утричі
Дещо змінилися й умови використання коштів депутатського фонду. Вони здебільшого виділялись на лікування. Тепер можна буде вирішувати питання інших напрямків.

У Ковелі інсулін для хворих цукровим діабетом впродовж жовтня купували за кошти резервного фонду міського бюджету

У Ковелі інсулін для хворих цукровим діабетом впродовж жовтня купували за кошти резервного фонду міського бюджету
Нагадаємо, що держава не виконала взяті на себе зобов'язання щодо безкоштовного забезпечення препаратами інсулінозалежних. Аби ковельчани вчасно отримували лікування, кошти передбачили у міському бюджеті.