Якщо в родині є онкохворі, алко- чи наркозалежні, є шанси отримати субсидію. Про нові правила нарахування субсидій

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони.

З 1 жовтня при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна. Субсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. За такими ж нормами, за рішенням комісії, може бути призначена субсидія, якщо у житловому приміщенні (будинку) оформлено два і більше окремих особових рахунки.

Субсидія не може бути призначена (у тому числі за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Громадяни, які отримували грошові перекази із-за кордону в період, що враховується до розрахунку субсидії, зобов’язані задекларувати суму отриманих додаткових доходів.

Надано право комісії приймати рішення про призначення житлової субсидії у разі, коли у зареєстрованої особи домогосподарства або члена сім’ї відсутні доходи або середньомісячний дохід менший за мінімальний і такі особи надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря.

За рішенням комісії, субсидія може призначатись домогосподарствам, до складу якого входять заробітчани, у разі підтвердження легалізованими в Україні документами про набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення. Відповідний перелік розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі «Міжнародна діяльність» у закладці «Міжнародне співробітництво».


Софія Сагаль,
начальник управління соціального захисту населення міськвиконкому


#СоціальнийЗахист

Читайте також

Розповіли, що робити при відсутності субсидій у платіжках

Розповіли, що робити при відсутності субсидій у платіжках
Якщо управління соцзахисту прийняло у сім’ї документи на оформлення урядової знижки у сплаті житлово-комунальних послуг, субсидія їй буде обов’язково призначена з моменту оформлення заяви.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.