У Ковелі планують ремонтні роботи об’єктів культурної спадщини на 2019 рік

У Ковелі планують ремонтні роботи об’єктів культурної спадщини на 2019 рік. Про це повідомили на офіційному сайті Ковельської міської ради.

У місті реалізовується Програма збереження пам’ятників та об’єктів культурної спадщини на 2018-2020 роки. Загалом у нашому місті таких є 45, з них 21 – це пам’ятки історії та 24 – архітектури.

Впродовж нинішнього року уже виконано чималий об’єм робіт із забезпечення захисту, контролю за збереженням, утриманням, використанням, консервацією та реставрацією пам’ятників та об'єктів культурної спадщини. Зокрема, у місті встановили 21 охоронну дошку єдиного зразка на спорудах державної, комунальної та приватної власності, що є пам’ятками архітектури, виготовлено 3 паспорти на об’єкти культурної спадщини.

Аби окреслити план дій з реалізації Програми на 2019 рік та спроеткувати фінансування, у міського голови Олега Кіндера відбулася нарада за участю його заступників Ігоря Прокопіва, Андрія Товстиги, начальників управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Андрія Стернічука, відділу містобудування та архітектури – Людмили Мурай, директора КП «Добробут» Ігоря Михалевича, головного спеціаліста відділу культури Ірини Горблюк.

Визначено, що першочергово потребують ремонту меморіал Слави, пам’ятники Богдану Хмельницькому, жертвам Другої світової війни, австро-німецьким воїнам, які загинули у Першій світовій війні, будівлі на вулиці Незалежності,89 та С.Бандери,16.

Після обговорення вирішили у наступному році виготовити проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт монумента жертвам Другої світової війни та благоустрій території. Здійснити поточний ремонт меморіалу Слави, пам’ятників Богдану Хмельницькому та австро-німецьким воїнам, Перед тим фахівці складуть дефектні акти. Після чого буде визначено перелік робіт.

Стосовно будівлі на Незалежності, 89, де функціонує культурно-просвітницький центр, обстежать технічний стан балконів та фасаду і приймуть конкретне рішення. Полагодять фасад та дах художньої школи (С.Бандери,16).

Потребує оперативного вирішення питання утримання пам’яток архітектури: приміщень колишніх РАГСу (С.Бандери, 18) і поліклініки (Незалежності, 122). Щодо їх майбутнього, то тут доцільно вивчити інвестиційні пропозиції.

Принагідно у ході роботи зосередили увагу і на концепції розвитку міського парку культури й відпочинку імені Лесі Українки, який має бути сучасним, гарним, безпечним. Розглянули варіанти архітектурного рішення вхідної групи. Своє бачення представили міський голова Олег Кіндер, його заступник Андрій Товстига та головний архітектор Людмила Мурай. Пропозиції щодо облаштування дитячого містечка висловив заступник міського голови Ігор Прокопів.

Як підсумок, можна стверджувати, що є конкретні напрацювання, визначені завдання, у міському бюджеті на 2019 рік передбачений фінансовий ресурс.#ПамяткаАрхітектури #ІсторіяКовеля #Благоустрій #ОлегКіндер

Читайте також

Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.