1. Головна
  2. Новини
  3. Неперевершені вишивані роботи засуджених Ковельської виховної колонії - на виставках у Німеччині, Франції, Польщі та ряді міст України ФОТО

Неперевершені вишивані роботи засуджених Ковельської виховної колонії - на виставках у Німеччині, Франції, Польщі та ряді міст України ФОТО

ДУ «Ковельська виховна колонія» приділяє значну увагу здобуттю освіти неповнолітніми засудженими, які відбувають покарання за скоєні кримінальні злочини. Вихованці не тільки мають можливість здобути повну загальну середню освіту, а й пройти зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень, що дає право хлопцям вступати до вищих навчальних закладів України.

Поряд із загальноосвітнім навчанням з ключових навчальних предметів, адміністрація школи, соціальна служба виховної колонії приділяють належну увагу організації позакласної роботи з вихованцями у вихідні та канікулярні дні.

В установі функціонують гуртки за інтересами (технічні, спортивні, мистецько-естетичні, тощо) і в професійно-технічному училищі, і у школі. Значною популярністю користується гурток вишивки, що діє при загальноосвітній школі ось уже понад 15 років.

Ідея створення мистецького гуртка вишивки належить колишньому директору школи Абрамчуку Л. І. та колишньому начальнику Ковельської ВК Філаретову О. М. Метою його створення було урізноманітнення дозвілля вихованців, залучення їх до розуміння, сприйняття прекрасного, вивчення мистецтва вишивання хрестиком.

Відповідно, були виділені певні кошти для придбання ниток, полотна, ескізів, складено графік роботи гуртка та ін. Погодилася очолити гурток учитель англійської мови Валентина Андрощук – аматор цієї справи і справжній знавець у мистецтві вишивки. Слід сказати, що Валентина Костянтинівна очолює його донині.

Спочатку було дуже складно: адже багато юнаків вважали, що вишивання – це суто жіноча справа. Керівнику гуртка довелося багато попрацювати індивідуально з вихованцями, аби переконати їх у протилежному. Педагог наводила безліч прикладів й демонструвала вишиті роботи (ікони, хоругви, прапори, пейзажі) представниками чоловічої статі (митрополит Іван Огієнко).

І справа зрушилася з місця: декілька вихованців зголосилися до участі в роботі гуртка. Їх було шестеро. 2003 року у школі було організовано і проведено виставку–конкурс творчих робіт гуртківців, приурочену до Різдвяних свят. Переможці були заохочені й отримали нагороди. І це був старт для діяльності гуртка. Згодом число гуртківців перевищило 20 осіб. До керівництва гуртком долучилася вчитель української мови та літератури Марія Григола.

В установі постійно відбуваються виставки творчих робіт гуртківців (до державних свят, фестивалю «Червона калина», тощо). Проривом успіху за межі колонії у гуртківців стали виставки їхніх вишитих робіт у мерії міста Ковеля, в культурно-просвітницькому центрі «Як писанка квітне на Великдень земля», у м. Луцьку до Дня Матері та ін.).

Роботи вихованців демонструвалися на різноманітних конкурсах, що проводили громадські релігійні та правозахисні організації у м. Києві, Республіці Польща, Німеччині, Франції.

Найбільшим досягненням вихованців установи було завойоване гран-прі у м. Страсбурзі (2009 року) на конкурсі мистецьких робіт засуджених, що був організований Українською греко-католицькою церквою.

Перемогла вишита вихованцем установи Артуром Дудніком ікона «Жахи Ісуса». Ця робота знаходиться і сьогодні у мерії м. Страсбург (Франція), а автор цієї роботи має право відвідувати місце експонування вишитої картини кожні п’ять років.

Слід назвати прізвище ще одного гуртківця – Олександра Сулейманова. Цей юнак теж залишив помітний слід у роботі гуртка. Його чудова вишита картина «Божа Матір з Дитям» ось уже більше 12-ти років полонить глядачів своєю вишуканою майстерністю на різноманітних виставках.

У школі виховної колонії 2014 року був відкритий виставковий зал, де демонструються роботи вихованців. Сюди обов’язково приводять гостей, що відвідують установу.

Треба наголосити на тому, що залучення неповнолітніх засуджених до прекрасного, до творчої діяльності позитивно впливає на вихованців. Чимало наших учнів після звільнення з місць позбавлення волі продовжують займатися ремеслом вишивки.


Джерело - сторінка Ковельської виховної колонії у Фейсбук.


#ВиховнаКолонія #Дозвілля #Освіта

Коментарі

Читайте також

У Ковелі змагались неповнолітні засуджені

У Ковелі змагались неповнолітні засуджені
У виховній колонії провели 29-у заочну літню спартакіаду. Переможці нагороджені медалями, кубками, грамотами, спортивним інвентарем та солодкими призами.