1. Головна
  2. Новини
  3. До Ковельської виховної колонії для неповнолітніх навідалася представниця Уповноваженого з прав людини

До Ковельської виховної колонії для неповнолітніх навідалася представниця Уповноваженого з прав людини

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого з прав людини у Волинській області Любові Сітовської та громадського монітора Георгія Корнієвського перевірила стан дотримання прав неповнолітніх, які відбувають покарання у ДУ «Ковельська виховна колонія». Про результати моніторингового візиту повідомили на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Монітори перевіряли умови проживання та навчання вихованців, їхню зайнятість, реалізацію їхнього права на скаргу, роботу з підготовки на звільнення.

На день візиту в установі перебувало 38 вихованців, з яких 19 вже досягли повноліття.

Під час конфіденційного спілкування з вихованцями, жоден з них не висловлював скарг щодо умов тримання чи неналежного поводження з боку працівників установи.

В ході моніторингового візиту було встановлено, що у виховній колонії на день візиту немає засуджених осіб із вадами здоров’я та інвалідністю.

Під час вивчення медичної документації було з’ясовано, що вихованці раніше звертались по медичну допомогу зі скаргами щодо розтягнення зв'язок гомілкового суглоба та іншими травмами верхніх та нижніх кінцівок. Проте, всупереч міжнародним та національним нормам, в установі не створено комплексних умов для перебування таких людей. Зокрема, немає поручнів та не в усіх будівлях є пандуси для тримання даної категорії в’язнів. Крім того в установі відсутні пристосовані туалети, душові кабіни, спеціальні ліжка та поручні для осіб з вадами здоров’я.

Загальний санітарний стан їдальні та приміщень кухні є задовільним. Водночас, деякі приміщення потребують ремонту та оновлення кухонного обладнання.

Крім того, монітори виявили недотримання порядку побачення засуджених із захисниками. Для цього в установі немає окремої кімнати. Побачення із захисниками відбуваються у кімнаті для короткострокових побачень.

З метою покращення правової обізнаності, вихованцям розповіли про діяльність Уповноваженого ВРУ з прав людини у сфері захисту прав людини та громадянина, роботу Секретаріату Уповноваженого та його регіональних представництв.

За результатами моніторингового візиту буде спрямований відповідний звіт до Міністерства юстиції України із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та надання практичних рекомендацій щодо їх усунення.


#ВиховнаКолонія

Коментарі

Читайте також

У Ковельській виховній колонії презентували постановку «Доки не зійде сонце» за п'єсою словацького драматурга Івана Буковчана

У Ковельській виховній колонії презентували постановку «Доки не зійде сонце» за п'єсою словацького драматурга Івана Буковчана
Режисером став актор Волинського академічного обласного театру ляльок Олексій Криворучко, акторами вистави - вихованці колонії.

Прокуратура вимагає усунути порушення прав вихованців Ковельської виховної колонії

Прокуратура вимагає усунути порушення прав вихованців Ковельської виховної колонії
Йдеться про вимоги дотримання законодавства з охорони праці та освіти. У приміщенні школи, в якій навчаються засуджені, неналежний температурний режим та рівень вологості повітря, відсутня система протипожежного захисту.