Місцева "Батьківщина" просить фракцію ПП "УКРОП" припинити політичні спекуляції довкола теми неналежної підтримки матері загиблого в АТО бійця

У четвер, 28 лютого відбулась 48-ма сесія Ковельської міської ради, на якій депутати оголосили свої запити та звернення. З-поміж інших, керівник фракції ВО "Батьківщина" Василь Дудка зачитав депутатське звернення, яким просив фракцію ПП "УКРОП" припинити різного роду політичні спекуляції довкола теми ненадання допомоги та відмови у наданні земельної ділянки матері загиблого в АТО військовослужбовця Тарасюк Надії Андріївни.

Тому фракція ВО "Батьківщина" просить допомогти родині вирішити врешті питання надання достойної земельної ділянки, придатної для будівництва житлового будинку. Відповідне звернення 1 березня було розміщене й на сторінці Ковельської міської "Батьківщини" у Фейсбук.

Текст звернення подаємо без змін.

"Впродовж кількох років Тарасюк Надію Андріївну, як матір загиблого на Сході бійця, жінку нелегкої долі, котра зазнала важкої втрати сина, і нині сама має проблеми зі здоров’ям, намагаються ввести в оману та використати для своїх політичних амбіцій представники ПП “УКРОП”, надсилаючи звернення у всі можливі інстанції обласного та державного рівня з неправдивими змістом. Що нібито виконавчим комітетом та міською радою їй не надається належна допомога, блокується питання виділення земельної ділянки як матері загиблого.

Аби припинити спекуляції на тему неналежного надання допомоги родині загиблого Тарасюка Олексія Васильовича, хочемо звернути увагу на деякі моменти. Ця сім’я постійно перебуває в полі зору управлінь та відділів виконкому, соціальних служб та отримує всебічну допомогу.

Починаючи з травня 2014 року дружині, матері та батькові Тарасюка О.В. надавалася матеріальна допомога на лікування, до дня матері, щорічна до 9 травня. Ця сім’я, так само як і інші сім’ї загиблих військовослужбовців, користується усіма пільгами, які гарантує чинне законодавство, та які передбачені місцевими програмами на підтримку учасників АТО та їх родин.

Також нагадаємо, що дружині загиблого - Тарасюк Світлані Валеріївні, у 2014 році з Програми соціального захисту окремих категорій громадян було виділено матеріальну допомогу на суму 100 тисяч гривень. Крім того, дружині та матері Тарасюка О.В. з державного бюджету було виділено кошти на придбання квартир. У 2017 році придбано двокімнатну квартиру Тарасюк Світлані Валеріївні на суму 535 тисяч 339 грн. А матері Тарасюк Надії Андріївни у 2018 році придбано двокімнатну квартиру на суму 885 тисяч 522 грн.

У 2015 році Тарасюк Світлані Валеріївні, дружині загиблого учасника АТО Тарасюка Олексія Васильовича, було надано у власність земельну ділянку площею 953 кв. м. по вул. Величковського, 46 для будівництва та обслуговування жилого будинку господарських будівель та споруд.

Мамі загиблого - Тарасюк Надії Андріївні, було виділено земельну ділянку у садівничому масиві «Калина» площею 600 кв. м. для ведення індивідуального садівництва і рішенням Ковельської міської ради було передано їй у приватну власність.

Варто згадати ще три заяви від родини Тарасюків, які надійшли до міської ради з проханням чи то вимогою надати земельні ділянки.

Сестра загиблого, Стасюк Валентина Василівна, хоче отримати у власність земельну ділянку площею 611 кв.м., що знаходиться біля будинку №2 по вул. Грушевського, яка перебуває в оренді іншої особи до 2054 року. Тому надати їй у приватну власність саме цю ділянку немає можливості. Інша її заява стосується надання конкретної земельної ділянки батькові Тарасюку В.В. у садівничому масиві «Будівельник», яка на правах приватної власності належить іншому члену цього садівничого масиву.

Відділ земельних ресурсів, так само як і міська рада, не можуть позбавити людей їх законних прав на майно та позитивно вирішити звернення Стасюк В.В. Від пропозицій розглянути інші варіанти земельних ділянок, які є вільними, заявниця відмовилася.

Крім того, на даний час на розгляді у виконавчому комітеті Ковельської міської ради знаходиться заява гр. Тарасюк Надії Андріївни щодо виділення їй земельної ділянки для будівництва гаража.

Тепер щодо земельної ділянки, яка стала приводом для спекуляцій. У 2015 році Тарасюк Надія Андріївна звернулася із завою надати їй земельну ділянку саме по вулиці, названій на честь її сина. На той момент усі земельні ділянки на цій вулиці уже були надані іншим учасникам АТО та їхнім родинам. А єдина, що залишилася, була практично непридатною для будівництва. Про що було повідомлено Тарасюк Н.А. Проте вона сама погодилась на цю ділянку, аргументуючи тим, що хоче проживати на вулиці імені свого загиблого сина. Відповідно до поданої заяви їй було надано під забудову саме цю ділянку площею 800 кв. м. на вул. Олексія Тарасюка,19.

Та у 2017 році гр. Тарасюк Надія Андріївна знову звернулась до Ковельської міської ради з проханням надати їй у приватну власність іншу земельну ділянку в обмін на ту, що вона отримала у 2015 році. Міська рада з розумінням поставилась до проблеми, адже (нагадаю - надана зі згоди заявниці земельна ділянка по вулиці Олексія Тарасюка!) була у не найкращому стані та потребувала чималих коштів для приведення її норм, за яких можливе будівництво.

Оскільки надати іншу земельну ділянку заявниці не було законних підстав (бо вона вже використала своє право на безоплатне отримання землі), їй запропонували варіант обміну. Знову ж таки було прийняте радою відповідне рішення про обмін.

Від гр. Тарасюк Надії Андріївни надійшла пропозиція, що вона бажає отримати земельну ділянку по вул. Глібова, 24. Однак, використовувати дану земельну ділянку для житлового будівництва можливо лише після виносу інженерних мереж за межі ділянки та внесення змін до детального плану територій даного району. Виконком на прохання депутатів міської ради замовив проектно-кошторисну документацію, щоб обрахувати, у яку суму обійдеться винос мереж, взявши на себе фінансові витрати.

Отримані розрахунки на винос мереж засвідчили, що це обійдеться міському бюджету у 600 тисяч гривень. Такі кошти є невиправдано великою сумою для міського бюджету. Доцільніше було б відшукати іншу земельну ділянку в межах міста, яка б не потребувала додаткових витрат з міського бюджету, та надати її матері загиблого бійця Тарасюк Надії Андріївни.

Також нам стало відомо про те, що громадянка Тарасюк Н.А. звернулася у земельний відділ із заявою про те, що усі фінансові витрати на винесення мереж за межі земельної ділянки візьме на себе. На нашу думку, це непосильне матеріальне навантаження на цю сім’ю, яка й так потребує соціального захисту та підтримки.

Таким чином, підсумовуючи усе сказане, з метою припинення різного роду політичних спекуляцій, які штучно створюють деякі депутати фракції ПП “УКРОП” Ковельської міської ради довкола теми ненадання допомоги та відмови у наданні земельної ділянки матері загиблого в АТО військовослужбовця Тарасюк Надії Андріївни, просимо міського голову та свідомих депутатів Ковельської міської ради допомогти родині вирішити врешті питання надання достойної земельної ділянки, придатної для будівництва житлового будинку та яка не потребує додаткових затрат як з боку міського бюджету, так і з бюджету родини загиблого. Вважаємо, що таким наділом може стати земельна ділянка за адресою вул. Міяковського, 6 (р-н Володимира Кияна)".


#Депутати #СесіяМіськоїРади

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Комунальники просять не робити їх заручниками ситуації, викликаної коригуванням тарифів

Комунальники просять не робити їх заручниками ситуації, викликаної коригуванням тарифів
Тому звернулися до місцевих осередків Національного корпусу та ПП "УКРОП", не створювати соціальну напругу у колективах, не підбурювати ковельчан до протестів, а розібратися в ситуації. Бо від цього залежить заробітна плата простих працівників.

Ковельські депутати підтримали ковельчан та звернулися до Прем'єр-міністра щодо ситуації із зайвими кубами газу в платіжках

Ковельські депутати підтримали ковельчан та звернулися до Прем'єр-міністра щодо ситуації із зайвими кубами газу в платіжках
Мешканці міста скаржаться на завищені суми у рахунках, які отримують до сплати від «Волиньгазу». Аби з'ясувати законність таких дій з боку надавача послуг люди звернулися до міської влади.

Новообраному депутату Ковельської міської ради Світлані Крат вручили посвідчення

Новообраному депутату Ковельської міської ради Світлані Крат вручили посвідчення
Її представили обранцям громади та присутнім на 48-й сесії міської ради. Вона отримала депутатський мандат після дострокового припинення повноважень Наталії Долінко. Світлана Крат увійшла до складу депутатської фракції Радикальної Партії Олега Ляшка.