17 травня у Ковельському історичному музеї - день відкритих дверей з нагоди Міжнародного дня музеїв

17 травня, у п’ятницю, з нагоди Міжнародного дня музеїв, Ковельський історичний музей проводить день відкритих дверей.

Ковельчан і гостей міста запрошують безкоштовно оглянути музейні експозиції з історії м. Ковеля, традиційне волинське народне вбрання кінця XIX – початку XX століття, а також виставки живопису Оксани Безсмертної та Віри Журби.

Сьогодні в музеї нараховується понад 7 тисяч експонатів етнографічного, природничого та історичного характеру. Тут зберігається цікава колекція геологічних порід, починаючи з періоду докембрію, є рештки кісток найдавніших тварин, рослинний гербарій.

Чимало експонатів з Ковельського району – етнографія; речові матеріали, починаючи з XI ст.: прикраси, писало, зброя (XI ст. та кінця XIV ст.), козацькі речі, робочий ковальський міх та наковальня (кінець XIX ст.), ковальський механізм (початок ХХ ст.), речі членів Ковельського окружкому КПЗУ та речі виготовлені в концентраційних таборах політв’язнями засудженими за зв'язок з ОУН-УПА та інші.

Є експонати, подаровані жителями Ковеля. Це - піаніно Київської фабрики „А.Stpobl” (кінець XIX ст.), дзеркало (початок XX ст.) годинники (кінець XIX ст.), срібне та мідне кухонне начиння, зброя 1812 р., першої та другої світових воєн, чимала нумізматична колекція початку XIX ст. У фондах музею зберігаються стародруки релігійного характеру: Біблія початку XIX ст. (французькою мовою), Євангелія кінця XVIII ст., Святе письмо і Псалтир початку XX ст., церковна періодика 1924-1938 років.

Тут також можна побачити поліський плуг, датований кінцем XIX ст,. Цікавими експонатами є залізоробні предмети та відтворена кузня XIX ст. Також музей презентує колекцію самоварів, скляний, керамічний та залізний посуд починаючи з початку XX ст.

Багато оригінальних та автентичних експонатів дають змогу глибше, ґрунтовніше пізнати історичне минуле Ковельщини, заняття його жителів у різні періоди суспільно-політичного розвитку.
#Музей #Виставка #ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

Захисник Донецького аеропорту передав у Ковельський історичний музей цінний експонат

Захисник Донецького аеропорту передав у Ковельський історичний музей цінний експонат
Поблизу села Білашів на Ковельщині знайдено металевий хрестик часів Київської Русі. Аби визначити точну дату та історичну цінність археологічної знахідки, музейники звернулися до фахівців.

Оригінальні подарунки до Дня святого Валентина - на виставці у Ковельському історичному музеї

Оригінальні подарунки до Дня святого Валентина - на виставці у Ковельському історичному музеї
Тут представлені творчі роботи ковельських майстринь Тетяни Тимощук і Оксани Данилюк: м'які іграшки, вироби з фетру, атласу і шовку, валентинки та романтичні композиції.