Для тимчасової зміни місця голосування на позачергових виборах необхідний лише паспорт

У зв’язку з проведенням позачергових виборів до Верховної Ради України, які відбудуться 21 липня 2019 року, ЦВК розробила Порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси та прийняла відповідну постанову.

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копій документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано. Громадянину достатньо подати до відділу Державного реєстру виборців лише паспорт і заяву.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця. Вона може бути викладена, зокрема, у такій формі: "за сімейними обставинами", "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням" тощо.

Для подання заяви про тимчасову зміну місця голосування ковельчанам необхідно лише з паспортом звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою: м.Ковель, вул.Незалежності, буд.73 (1-ий поверх, 112 кабінет).

У разі, якщо виборцю змінено виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого він відноситься за своєю виборчою адресою, йому видається виборчий бюлетень для голосування лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання такої заяви поштою (електронною поштою) законодавством не передбачено.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на позачергових виборах народних депутатів України, тобто до 15 липня 2019 року включно.

До відділу ведення Державного реєстру виборців також можна звернутись особисто для перевірки своїх персональних даних та для включення до Реєстру. Включення до Реєстру є гарантією забезпечення виборчих прав громадян.


#РеєстрВиборців #Вибори

Коментарі

Читайте також

Аби проголосувати, ковельчани брали довідки про місце реєстрації і у день виборів

Аби проголосувати, ковельчани брали довідки про місце реєстрації і у день виборів
За останній тиждень до реєстру територіальної громади Ковеля внесли 95 осіб, зняли з реєстрації - 39. У день голосування скарг та звернень до відділу Державного реєстру виборців не надходило.