1. Головна
 2. Новини
 3. Автор скульптури, встановленої біля Ковельської лікарні, розповів, що вона символізує

Автор скульптури, встановленої біля Ковельської лікарні, розповів, що вона символізує

Сьогодні у Ковелі біля будівлі центральної районної лікарні по вулиці Олени Пчілки відбулась презентація скульптури, яку там було встановлено нещодавно. Про подію повідомили на офіційному сайті міськради.

- Хотів створити щось неординарне. Композиція має назву “Розвиток”. В її основі - зображення форми куба. Лінії, котрі тут перетинаються — це лінії напрямку життя кожної людини, які творять силует її ДНК. Це - досить проєвропейська скульптура, яка несе культуру, розвиток, - розповів про задум автор, колишній ковельчанин, який тепер мешкає у Львові, Володимиир Гончарук.


Варто сказати, що Володимир Гончарук сам з мистецької родини. Його батьки – художники, мешкають у Ковелі, два брати — скульптори. Один з них допомагав теж з цією роботою.

На переконання автора, цей об’єкт організовує площу, робить її довершеною. На її виготовлення у нього пішло сім місяців. Висота конструкції понад 4,5 метри.

За словами головного лікаря Олега Самчука, профінасував роботу один з давніх друзів лікарні, людина, яка постійно допомагає закладу, Олександр Шитіков.

- Скульптура складає один з небагатьох, гідних всіляких похвал винятків. За відсутності конкретного зображувального мотиву, тривимірна пластика вражає широким діапазоном емоційно-асоціативного впливу. Її просторові форми замикають в уявній конфігурації сфери чи куба. Потужний динамічний рух пронизує всю композицію, описуючи в повітрі восьмиподібні обриси символу безкінечного руху. Разом з тим, скульптура сприймається як джерело життєдайної енергії, процесу зародження і розростання. Особливу елегантність металевій пластиці надають ажурні конструкції, ефект дії яких сприймається під час руху глядача. Масивна форма отримує несподівану візуальну легкість, - так охарактеризував скульптуру з професійної точки зору професор, доктор мистецтвознавства, член-кореспондент Національної академії Мистецтв України, член Міжнародної асоціації критиків мистецтва АІСА Орест Голубець.
#КовельськеМТМО

Коментарі

 • Анна
  А де жінку з немовлям поділи?
  Відповісти
 • Жінку з немовлям перенесли до пологового будинку.
  Жінку з немовлям перенесли до пологового будинку.
  Відповісти

Читайте також

У Ковельському МТМО відкрили нові відділення лікарні та запрацював потужний МРТ

У Ковельському МТМО відкрили нові відділення лікарні та запрацював потужний МРТ
Роботу модернізованого відділення анестезіології та сучасного операційного блоку оглянули народний депутат Степан Івахів, голова Волинської ОДА Олександр Савченко, міський голова Олег Кіндер та інші представники міської, районної та обласної влади.

Головні лікарі медичних закладів Волині заздрять ковельським медикам

Головні лікарі медичних закладів Волині заздрять ковельським медикам
У Ковелі відбулось виїзне засідання колегії управління охорони здоров'я Волині. Гості міста були вражені позитивними змінами у Ковельському МТМО. Йдеться про умови праці та забезпечення медичним обладнанням.