1. Головна
  2. Новини
  3. «Невидимий Батальйон» побачили у Ковелі

«Невидимий Батальйон» побачили у Ковелі

У Ковелі відбулася прем’єра фільму «Невидимий Батальйон», першої української документальної стрічки про жінок на війні, знятого також жінками. Показ фільму відбувся у Палаці учнівської молоді ім. І.Франка.

Організовував його Ковельський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки Тамари Марценюк, ковельчанки, яка є кандидаткою соціологічних наук, доценткою кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія", академічною координаторкою соціологічного дослідження «Невидимий Батальйон»: участь жінок у військових діях в АТО. Пані Тамара не тільки представила глядачам кінострічку, а й виступила модератором дискусії. Про подію повідомляє директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Третяк.

Перед початком перегляду соціологиня наголосила, що метою дослідження було з’ясувати особливості участі жінок у воєнних діях в зоні АТО, виявити як можливі успіхи, так і проблеми інтеграції жінок як військовослужбовиць. В історії жінки є доволі невидимими. Про це ж писала Світлана Алексієвич у творі “У війни не жіноче обличчя”. Пані Тамара також розповіла присутнім історію легендарного фільму, та представила головного ініціатора створення стрічки Марію Берлінську.

Фільм трьох українських режисерок: Світлани Ліщинської, Аліни Горлової та Ірини Цілик, розповідає про долі шістьох героїнь різних професій, які несли службу на передовій. Одні - уже мали родини, інші - ще тільки мріяли про них. Але вони відчували, що їхнє місце – на фронті, чи то воювати, чи рятувати життя своїх побратимів. І робили це на рівні з чоловіками.

Історія Оксани Якубової, майорки української армії, яка була на передовій, і до її службових обов’язків входило писати рапорти про обставини загибелі бійців. Саме ця обставина справила найсильніше враження на глядачів. Багато з них говорили, що не уявляли б себе на її місці та дивувалися мужності цієї жінки.

Разом з тим, ця історія залишала у глядача і відчуття безпорадності, бо очевидним було, як важко переживала отриманий на війні досвід ця жінка, і як мало нинішня українська система реабілітації може їй допомогти.

Ковельський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щиро вдячний проекту «Невидимий Батальйон», а особливо Марценюк Тамарі, за можливість стати частинкою історії нашої країни. Адже завдяки таким дослідженням, фільмам ми можемо більш об’єктивно та критично дивитись на деякі речі. Щиро дякуємо директору Палацу учнівської молоді ім. І.Франка Тетяні Середюк за гостинність, та заступнику міського голови Ігорю Прокопіву за підтримку таких проектів.


#ДопомогаАТО #ПалацУчнівськоїМолоді

Коментарі

Читайте також

У бійця з Ковеля з банківської картки вкрали 70 тисяч гривень зарплати, поки він воював на сході ФОТО ВІДЕО

У бійця з Ковеля з банківської картки вкрали 70 тисяч гривень зарплати, поки він воював на сході ФОТО ВІДЕО
Микола Скалацький є учасником бойових дій, боронить рідну землю в лавах Збройних сил України. Саме зараз він перебуває у відпустці в Ковелі і благає про допомогу.

У Ковелі розглянуто заяви учасників АТО про надання земельних ділянок для житлового будівництва

У Ковелі розглянуто заяви учасників АТО про надання земельних ділянок для житлового будівництва
Комісія вирішила внести прізвища учасників АТО до єдиних реєстрів згідно звернень, розглянула можливість надання наділів у порядку безоплатної їх приватизації.