Ковельський історичний музей відзначив 30-річчя

26 червня виповнилося 30 років від часу створення Ковельського історичного музею. І хоча у порівнянні з іншими музейними закладами, він молодий, але його колекція – цікава і різноманітна, і налічує більше 7000 експонатів.

- Основними пріоритетами для нас є формування і зберігання музейної колекції та її презентація через експозиції, тематичні виставки, творчі заходи, друковані видання та своя сторінка у соціальній мережі (Ковельський історичний музей). Можна вважати, що колекція музею – це фактор номер один, який визначає його успіх. Наш музей є і своєрідним інформаційним центром, де можна отримати нові знання, дані, факти, - розповідає головний зберігач фондів музею Мирослава Мороз.


Незважаючи на чисельні проблеми у побутовому плані та у сфері збереження фондів, із експозиційним обладнанням, музей має цікаві експонати, присвячені не лише минулим епохам, але і сучасній історії краю. Одне з головних завдань колективу – довести, що музей – це не лише наша минувшина, але і сучасна історія, власне та, що стосується безпосередньо кожного з нас.

Сьогодні Ковельський історичний музей – це культурний і дослідницький центр, у якому цікаво усім: від малечі і до літніх людей.

- За період діяльності установи ми зруйнували стереотип про класичне радянське відвідування закладу: не перебивати екскурсовода; стояти біля експонатів, затамувавши подих, і торкатися їх лише поглядом. У нас все інакше. Музей є сучасним і відкритим для відвідувачів, які довіряють артефактам. Кожному відвідувачу хочеться доторкнутись до історії, відчути себе її частиною, це і є зв’язок сучасної людини з історією,наукою, мистецтвом. І чим у комфортніших умовах відбувається цей зв’язок, тим міцнішим він стає, - запевняють ковельські музейники.


Музей прагне стати комунікаційним майданчиком. Люди можуть сюди прийти, аби просто тут побути. І не обов’язково слухати екскурсію, а просто відновитися. І таких відвідувачів є чимало.

Ковельський історичний музей – це колектив людей, які вивчають і популяризують історичну минувшину Ковельщини. Це інноваційні форми, виставкові проекти, екскурсійна, пошукова і дослідницька робота. Це 30 років клопіткої праці на ниві історичного краєзнавства і великої любові до своєї роботи.

Урочисті заходи з нагоди 30-річчя музею будуть проходити 24 серпня.


#Музей #ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

17 травня у Ковельському історичному музеї - день відкритих дверей з нагоди Міжнародного дня музеїв

17 травня у Ковельському історичному музеї - день відкритих дверей з нагоди Міжнародного дня музеїв
Геологічні породи періоду докембрію, рештки кісток найдавніших тварин, прикраси та зброя часів козацтва, піаніно XIX ст., стародруки релігійного характеру, колекція самоварів, автентичний національний одяг та багато іншого. Це варто побачити.

Захисник Донецького аеропорту передав у Ковельський історичний музей цінний експонат

Захисник Донецького аеропорту передав у Ковельський історичний музей цінний експонат
Поблизу села Білашів на Ковельщині знайдено металевий хрестик часів Київської Русі. Аби визначити точну дату та історичну цінність археологічної знахідки, музейники звернулися до фахівців.

Оригінальні подарунки до Дня святого Валентина - на виставці у Ковельському історичному музеї

Оригінальні подарунки до Дня святого Валентина - на виставці у Ковельському історичному музеї
Тут представлені творчі роботи ковельських майстринь Тетяни Тимощук і Оксани Данилюк: м'які іграшки, вироби з фетру, атласу і шовку, валентинки та романтичні композиції.