1. Головна
  2. Новини
  3. На Волині заборонили ловити раків

На Волині заборонили ловити раків

В період з 20 серпня по 30 вересня у Волинській області розпочинається друга линька раків та встановлюється заборона на їх вилов. Про це повідомляє прес-служба рибоохоронного патруля Волині.

Головним періодом у житті раків є «линька», оскільки в цей період вони не лише міняють свій хітиновий покрив на новий, але й оновлюють зябра та травні органи. Поки новий покрив не затвердіє, вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими. Через природну незахищеність раки під час линьки потребують додаткового захисту. З цією метою і встановлюється заборона на їх вилов.

Вилов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства. Так, компенсація за один екземпляр незаконно виловленого рака становить 25,5 грн.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Стаття передбачає накладення штрафу в розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Проте варто пам’ятати, що обмеження тривають не тільки у період линьки. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків на водоймах загального користування. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

- Заборона встановлюється з метою збереження та охорони популяції цього виду біоресурсів під час природного відтворення. Тому закликаю громадян бути відповідальними, дотримуватися заборони та не порушувати природоохоронного законодавства, – закликав начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.


В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360 78 40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби просять повідомляти за вказаним номером телефону.

#РибоохороннийПатруль #Риболовля

Коментарі

Читайте також