1. Головна
  2. Новини
  3. Повірка квартирних водолічильників проводиться за рахунок коштів споживача, - адміністрація УВКГ «Ковельводоканал»

Повірка квартирних водолічильників проводиться за рахунок коштів споживача, - адміністрація УВКГ «Ковельводоканал»

Адміністрація УВКГ «Ковельводоканал» надає роз'яснення щодо питань повірки лічильників води. Відповідну інформацію розміщено на сайті управління.

Абзацом 3 підпункту 7 пункту 5 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 року №2119-VIII, було зобов’язано Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону України «забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої та холодної води для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води».

На виконання вимог вказаного Закону України, яким були внесені зміни до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», а також приймаючи до уваги рекомендації Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 12 жовтня 2017 року № 74, із структури тарифів підприємства були вилучені витрати на періодичну повірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку холодної води (у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування).

Згідно рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради від 14.12.2017 № 428 «Про встановлення шляхом коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення», з 01.01.2018року в Ковельському УВКГ «Ковельводоканал» діють тарифи, які не передбачають витрат на періодичну повірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку холодної води (у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування).

Оскільки тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення є єдиним джерелом покриття витрат підприємства, то в нього відсутні джерела відшкодування витрат на виконання робіт з періодичної повірки, обслуговування і ремонту засобів обліку води, які є власністю фізичної особи- споживача.

Згідно абзацу 5 ч.4 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (в редакції Закону № 2189-VIII від 09.11.2017) передбачає, – періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку.

Відповідно до ч.2 ст.6 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» - «обслуговування та заміна вузлів розподільчого обліку здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку».

Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» не є монополістом у наданні послуг з повірки водолічильників.

Споживачі послуг, в яких протермінована повірка водолічильників, можуть звертатися в службу обліку та збуту підприємства за адресою м.Ковель вул.Івасюка 13 (режим роботи: з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00 год) для написання письмової заяви про бажання провести повірку водолічильників через Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» та сплати коштів за дану послугу в сумі 280.00 грн (за один лічильник) або написати заяву про розпломбування лічильників у випадку бажання проводити повірку водолічильника самостійно в іншій спеціалізованій організації.

Нарахування за спожиті послуги по протермінованих лічильниках законодавством забороняється.Адміністрація УВКГ "Ковельводоканал".


#Ковельводоканал

Коментарі

  • УВКГ "Ковельводоканал" в черговий раз намагається ввести в оману споживачів послуг і те, що вимагає чинне законодавство ігнорувати і не виконувати. Продовжувати здійснювати побори з громадян за повірку лічильників. Нічим не спростовуючи положення частини четвертої статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Також положення пунктів 9, 32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630.
    Відповісти
  • Андрій
    Звертався за розясненням.Відповіли,що не закладено в тариф.
    Відповісти

Читайте також

«Ковельводоканал» оприлюднив списки боржників з оплати за комунальні послуги

«Ковельводоканал» оприлюднив списки боржників з оплати за комунальні послуги
У Ковелі є споживачі, які роками не платять за воду та каналізацію. Боржникам вручено досудові попередження щодо примусового стягнення коштів та відключення від мереж водопостачання і водовідведення.