1. Головна
  2. Новини
  3. В Україні планують збільшити терміни відпустки та дозволити звільняти вагітних

В Україні планують збільшити терміни відпустки та дозволити звільняти вагітних

Парламент та уряд ініціювали зміну до Трудового кодексу України. Конкретного та остаточного тексту поки що не представили. Але вже зробили гучні заяви, зокрема про полегшену процедуру звільнення працівника, нові соціальні гарантії, доцільність трудової книжки тощо, - пише ВолиньРоst.

Український трудовий кодекс - це ціла книга із положеннями на 340 сторінок. Їх приймали понад 50 років тому. А робочі тенденції за цей час значно змінилися. І навіть деякі правки останніх років суттєво його не поліпшили, пояснюють в уряді.

Наприклад:

- нині відпустки передбачено 24 дні. А в більшості європейських країн - 28, відпустку хочуть збільшити;

- понад 40 робочих годин на тиждень - заборонено. Обмеження хочуть зняти. Щоби за бажання працювати скільки потрібно та офіційно, а не тіньово, як раніше;

- трудова книжка піде в небуття, її функцію виконуватиме код платника податку.

Однак одна з головних запланованих новацій - спрощене звільнення працівника, як і його взяття на роботу.
Крім того, новим Трудовим кодексом пропонується звільнити громадян до 26 років від сплати податку на доходи фізичних осіб, що може сприяти працевлаштуванню молодих кадрів.

Народні депутати пропонують прибрати з нового КЗпП пільгу про неможливість звільнення вагітних і надати вирішувати питання про звільнення або збереження робочого місця на час декрету - роботодавцю.


#ЗаконодавствоПроПрацю

Коментарі

Читайте також

Змінено порядок реєстрації колективних договорів, - інформує відділ економічного розвитку та торгівлі

Змінено порядок реєстрації колективних договорів, - інформує відділ економічного розвитку та торгівлі
До уваги ковельчан - юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців міста! Зміни стосуються реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.

На Привокзальному ринку у Ковелі п'ятеро підприємців працювали без дозвільних документів

На Привокзальному ринку у Ковелі п'ятеро підприємців працювали без дозвільних документів
За вісім місяців 2019 року завдяки діяльності робочої групи з легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення до бюджету міста додатково надходить близько 100 тисяч гривень щомісяця у вигляді податків.