1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельчани зустрілись з політиком та письменником Ярославом Федорчуком

Ковельчани зустрілись з політиком та письменником Ярославом Федорчуком

Учора ковельчани мали нагоду поспілкуватись з Ярославом Федорчуком – народним депутатом чотирьох скликань, громадським діячем та одним із засновників Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

Успішна кар’єра державного управлінця та політика – це ще не все, чим може похвалитися Ярослав Федорчук у свої 82 роки. Він — автор прозових і поетичних творів, деякі з них екранізовані.

Його книги базуються на історичних фактах і торкаються непростих сторінок життя України. Зокрема, «Волинянин» - це автобіографічна повість з двох частин, у якій письменник через героя з іменем Сашко розповідає про своє життя. Саме у першій частині, де йдеться про дитинство і юність, майстерно розкрите минуле Волині часів Другої Речі Посполитої, німецької окупації і радянського ладу.

Маленькому герою на свої очі довелося побачити криваві події польсько-українського протистояння, у 7 років потрапити на роботи в Німеччину і пережити усе лихоліття повоєнного періоду. Персонажами книги є реальні люди, які жили у Несвічі, де народився автор, і навколишніх селах.

Своїми враженнями від твору поділились під час зустрічі в центральній бібліотеці союзянка Антоніна Гладун та голова районної ради Андрій Броїло. Вони наголосили, що історія про надскладні роки, тим більше з вуст очевидця, дуже важлива для сьогодення, усвідомлення минулого своєї країни.

Більше про життя і творчість успішного волинянина присутні довідались від ведучої Ольги Бичковської. Разом з тим переглянули фільм «З вірою в Україну», автором якого є Ярослав Федорчук. Людина з великим досвідом, багажем знань Ярослав Петрович говорив, що нам, українцям, варто позбутися відчуття нещасності, бути оптимістами і радіти з того, що є.

Приємним сюрпризом зустрічі став подарунок від гостя кожному, хто завітав на розмову з ним - збірки "З Україною в серці", до якої увійшли патріотичні твори українських поетів. Всі також отримали добірку «Афоризми», автором якої є письменник. На розмову з Ярославом Федорчуком прийшли міський голова Олег Кіндер, секретар міської ради Віра Федосюк, заступник міського голови Ігор Прокопів, громадські активісти, молодь.

Олег Кіндер подякував Ярославу Петровичу за те, що він знайшов час і можливість завітати в наше місто, за добру науку, мудрі поради та безмірну любов до своєї країни та віру в неї. Олег Олексійович вручив, як він наголосив, своєму давньому другові, книги про наше місто та запросив на нові зустрічі.


Довідково: Ярослав Петрович Федорчук – народився в селі Несвіч, Луцького району Волинської області. Відомий український політик та громадський діяч, народний депутат України IV–VII скликань, почесний доктор Луцького національного технічного університету, голова його наглядової ради, кандидат економічних наук, член Національної спілки письменників України, автор книг «Волинянин. Дитинство і юність», «Волинянин. Напередодні» та «Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938–1944 років. Волинська область. Підсумки», автор фільмів «Волинянин», «Вони боролись до загину».


#ЯрославФедорчук #Бібліотека

Коментарі

Читайте також

16 жовтня о 16.00 у Ковельській бібліотеці - зустріч з дослідником української історії, письменником та політиком

16 жовтня о 16.00 у Ковельській бібліотеці - зустріч з дослідником української історії, письменником та політиком
«Життя не гра - його заново не розпочнеш», - Ярослав Федорчук, волинянин, кандидат економічних наук, член Національної спілки письменників України.

16 жовтня у Ковелі відбудеться зустріч з Ярославом Федорчуком, дослідником української історії, письменником та політиком

16 жовтня у Ковелі відбудеться зустріч з Ярославом Федорчуком, дослідником української історії,  письменником та політиком
У його творчому доробку - понад 60 наукових праць, повість «Волинянин», дослідження трагедії українсько-польського протистояння на Волині, фільми «Вони боролись до загину» та «З вірою в Україну».

Мистецтво афоризму Ярослава Федорчука

Мистецтво афоризму Ярослава Федорчука
Друге видання книги "Афоризмів" Ярослава Федорчука презентували у Волинській обласній державній універсальній бібліотеці Олени Пчілки. В них відображено світогляд автора - справжнього патріота, філософа, політика, якому небайдужа доля України.