1. Головна
  2. Новини
  3. Приміщення у центрі Ковеля, яке колись використовувала поліклініка, продадуть на аукціоні

Приміщення у центрі Ковеля, яке колись використовувала поліклініка, продадуть на аукціоні

Проєкт рішення про внесення будівлі колишньої поліклініки до переліку об’єктів комунальної власності м. Ковеля, що підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні, викликав дискусію серед депутатів. Під час першого голосування документ не набрав потрібної кількості голосів обранців громади, проте згодом депутат Юрій Оксенюк запропонував повернутися до розгляду цього питання, адже вважає, що будівлю треба зберегти, бо вона зруйнується. Тому шукати інвесторів варто.

Нагадаємо, споруда, що знаходяться на вул. Незалежності, 122, належить до комплексу з трьох будівель, проте вона не має статусу пам'ятки архітектури місцевого значення, як інші дві за цією ж адресою.

За словами міського голови Олега Кіндера, впродовж трьох років міська влада намагалась здати цей об’єкт в оренду. Втім, бажаючих так і не знайшлося. За цей час будівля піддалася ще більшому руйнуванню. Тому й виникла необхідність передачі її у приватні руки, адже для ремонту чи реконструкції необхідні значні фінансові ресурси.

Проти такого рішення висловився депутат Ігор Пініс, стурбований тим, що громада втратить об'єкт, продавши його приватним особам. Вважає, що таким чином архітектурна спадщина буде знищена.

Про те, що з продажем приміщення не треба зволікати, згідний і депутат Сергій Кошарук. Він переконаний, що будівля й у приватній власності слугуватиме ковельчанам та матиме ефективного управлінця. Продаж майна, яке розміщене на території міста, незалежно від власності, не є втратою для громади. Потрібно створювати умови, за яких це майно буде ефективно використовуватися. Тому депутати мають вчинити по-господарськи.

Після чергового обговорення рішення було прийняте. Приміщенню, яке має перший та другий поверхи, а також мансардний, таки шукатимуть нового власника. Будівля буде виставлена на аукціон. Саме тоді й сформують цінову пропозицію для майбутніх інвесторів. Наразі споруда перебуває на балансі РЖКП №1.

#Депутати #СесіяМіськоїРади #МіськийБюджет #ПамяткаАрхітектури

Коментарі

Читайте також

У Ковелі планують на продаж аварійне приміщення у центрі міста, яке колись використовувала поліклініка

У Ковелі планують на продаж аварійне приміщення у центрі міста, яке колись використовувала поліклініка
Споруда належить до комплексу будівель, що знаходяться за адресою вул. Незалежності, 122, проте вона не відноситься до пам'яток архітектури місцевого значення.