1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельські лікарі закликають до вакцинації проти дифтерії

Ковельські лікарі закликають до вакцинації проти дифтерії

Ковельські лікарі закликають до вакцинації проти дифтерії.

Насамперед, з’ясуйте, коли і які щеплення ви робили. Від дифтерії і правця ви мали отримати 6 доз вакцини у дитинстві відповідно до Календаря щеплень і вакцинуватись у дорослому віці кожні 10 років. Відмітки про щеплення мають бути у медичній карті. Там вказані дата щеплення, доза, назва і серія вакцин.

Ви можете звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта і разом із ним перевірити записи. Якщо відміток про щеплення немає - це підстава пройти вакцинацію і захистити себе від хвороби.

Щеплення від дифтерії та правця не дає імунітету на все життя, тому дорослим треба повторно вакцинуватися (проходити ревакцинацію) кожні 10 років, починаючи з 26-ти років. Водночас, якщо дорослий чи дитина від 7 років раніше не вакцинувалися від дифтерії і правця, треба отримати щонайменше три дози вакцини АДП-М з чітким інтервалом: спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Щеплення від дифтерії і правця - це загалом досить швидка і фактично безболісна процедура. Ось основні кроки:

1. Запишіться на прийом до сімейного лікаря чи терапевта, з яким підписали декларацію.
Під час консультації ви можете поставити лікарю всі запитання, які вас цікавлять про вакцинацію: можливі реакції організму, процедуру щеплення чи про вакцини.

2. Отримайте направлення на щеплення.
Після консультації ви підписуєте інформовану згоду на щеплення, підтверджуючи, що отримали відповіді на свої запитання. Лікар надає направлення в кабінет щеплення. Лікарі-ФОП можуть проводити щеплення у своїх кабінетах.

3. Вакцинуйтесь.
Щеплення проводять медичні працівники - лікар, фельдшер, молодший спеціаліст із медичною освітою.#Вакцинація

Коментарі

Читайте також

Медики прогнозують підйом захворюваності на грип та ГРВІ у грудні 2019 року

Медики прогнозують підйом захворюваності на грип та ГРВІ у грудні 2019 року
Вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Кожен українець може придбати її в аптеці за власний кошт і зробити відповідне щеплення у закладі охорони здоров’я.

Батькам нагадують про своєчасне проходження медичного огляду та вакцинацію дітей

Батькам нагадують про своєчасне проходження медичного огляду та вакцинацію дітей
Учні без необхідних щеплень не будуть допускатися до відвідування дитячих колективів. Тож не зволікайте з проходженням медичного огляду дитиною та зверніться до сімейного лікаря.