1. Головна
  2. Новини
  3. Ухвалено бюджет міста Ковеля на 2020 рік

Ухвалено бюджет міста Ковеля на 2020 рік

Сьогодні на позачерговій сесії міської ради затвердили бюджет міста на 2020 рік. Повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Обсяг фінансового ресурсу Ковеля на наступний рік складе понад 595 млн грн. Основні його призначення спрямовуються на освіту, охорону здоров’я та комунальну сферу. Щодо соціального захисту, то виплати субсидій, пільг, допомог на дітей будуть відбуватись через Міністерство соціальної політики за призначенням управління соцзахисту, а це для Ковеля — 300 мільйонів гривень.

Як і у попередніх роках, базовим джерелом наповнення загального фонду міського бюджету залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, частка якого в прогнозованому обсязі доходів загального фонду (без урахування трансфертів) становить 49,5 відсотка. Відповідно до вимог чинного бюджетного законодавства норматив відрахування податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету залишається на рівні 60 відсотків.

Таким чином, цих коштів місто отримає понад 207 млн грн., що більше очікуваних надходжень 2019 року на 18 млн грн. Майже три мільйони гривень скерують податку на прибуток підприємства комунальної власності міста.

Ковельчани (власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості) сплачують до міського бюджету й податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Ця сума у 2020 році має сягнути понад 4,5 мільйона гривень.

Сума надходжень до бюджету від сплати земельного податку фізичними та юридичними особами становитиме понад 79 мільйонів гривень.

Від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) Ковелю дістанеться понад 22 млн грн.

У 2020 році 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного пального зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування. Очікувана сума цих надходжень - понад 17 млн грн.

Власні надходження бюджету становлять 417 млн грн. У порівнянні з початковим прогнозом 2019 року ріст — 27 %, до уточненого плану — 11 %.

Міський бюджет сформовано по загальному фонду з профіцитом у 90 млн грн. Ці кошти буде спрямовано до бюджету розвитку, який за планами - 5, 2 млн грн. Тож ці 95, 2 млн буде використано на інфраструктуру, модернізацію об’єктів, благоустрій та придбання основних засобів.

Чималий фінансовий ресурс буде виділено на реалізацію проєкту з реконструкції колишнього стадіону “Локомотив”.

Нагадаємо, що Ковель отримав європейські кошти на цей об’єкт — це понад 800 тисяч євро. Їх недостатньо, аби повністю реалізувати проєкт, який загалом вартує понад 100 млн грн. Тож місто теж виділяє значні фінансові ресурси.

У наступному році у бюджеті на стадіон передбачено 38 млн грн. Цьогоріч було спрямовано 18 млн грн.

Першочергово у місті будуть виконуватись роботи на тих об’єктах, на які уже є проєктно-кошторисна документація та де уже розпочато роботи.

Обсяг капітальних вкладень у житлово-комунальне господарство визначений в розмірі понад 45 млн 680 тис.грн. Зокрема, щодо ремонту доріг, то на це передбачено понад 13 млн грн. У 2020 планують продовжити реконструкцію вулиці Відродження, капітальний ремонт буде здійснено на вулицях Павлова, 40 років Перемоги, Вітовського.

Крім того, понад 18 млн грн. виділяється на поточний ремонт міських шляхів. Також відремонтують прибудинкову територію за адресою: вул. Театральна, 28 - Мічуріна. Понад 4 млн грн буде спрямовано на прокладання мереж водовідведення. Це вулиці — Вітовського, Павлова, Сагайдачного, Ярослава Мудрого, що допоможе вирішити проблему підтоплень під залізничним мостом.

Водогони продовжать будувати в районі Ковель-2. Реконструкція вуличного освітлення чекає на мешканців вулиць 40 років Перемоги, Левицького, Шевченка, Грушевського.

Передбачено будівництво зовнішніх мереж для електропостачання 286 житлових будинків в районі вул. Полуботка (вул. Тичини, Сосюри, Рильського, Куліша, Черемшини, Панча, Відродження, Кривоноса, Яворницького, Івана Сірка, Дорошенка, Руданського, Грінченка).

Виділяються кошти РЖКП №2 на капітальний ремонт ліфтів, ПТМ “Ковельтепло” - на реконструкцію котельні із встановленням твердопаливного котла, УВКГ — реконструкцію водопроводу.

У наступому році також вестимуться роботи в закладах освіти. Це — продовження капітального ремонту фасаду із заміною вікон СШ №3. Також буде здійснено ремонт санвузлів ЗЗСО №12, даху ДНЗ №11. На ці роботи піде 6 млн грн.

Збільшаться фінансові ресурси на утримання і розвиток закладів фізичної культури та спорту, що дозволять повноцінно функціонувати комплексній дитячо-юнацькій школі ім. Є.Кондратовича, спортивній школі №1, міському центрові фізичного здоров’я населення ,,Спорт для всіх” та проводити масові спортивні заходи.

Місто спрямує кошти на ремонтні роботи в спортивній школі. Крім того, планують зробити освітлення на території ФЦ “Спорт для всіх”, де нещодавно відкрили найбільше на Волині поле зі штучним покриттям.

Як відомо, заклади культури міста були оновлені в попередні роки. Тож у 2020 буде здійснено лише ремонт фасаду культурно-просвітницького центру.

11,5 млн отримає Ковельське МТМО. Ці кошти вони планують використати на придбання медичного обладнання на умовах співфінансування — ангіографа. Таку ж суму медики отримають з державного бюджету.#МіськийБюджет #Депутати #СесіяМіськоїРади

Коментарі

Читайте також