1. Головна
  2. Новини
  3. Через коливання курсу гривні Ковель втратив понад мільйон гривень на проєкті реконструкції «Локомотиву»

Через коливання курсу гривні Ковель втратив понад мільйон гривень на проєкті реконструкції «Локомотиву»

У Ковелі тривають роботи з реконструкції стадіону «Локомотив» у рамках спільного міжнародного проекту, який реалізується за кошти Європейського Союзу у співфінансуванні з місцевим бюджетом. Об'єкт буде не лише спортивним, а стане центром діалогу культур. Нині здійснюється перший етап будівництва, на що Ковель отримав європейські гроші — 821 тисячу євро.

Депутати Ковельської міської ради, які сьогодні на сесії ухвалили головний кошторис Ковеля на наступний рік, передбачили гроші на подальшу реконструкцію стадіону – 38 мільйонів гривень. Обранець громади Святослав Степанюк поцікавився, чи вплине курсова різниця на реалізацію проєкту і хто її буде погашати? Ковель отримує від Європи кошти в євровалюті, а курс валюти постійно коливається. У договорі з підрядником на виконання робіт закладені гривні.

- Ми вже на сьогоднішній день втратили понад мільйон гривень. Але ми виконуємо ті зобов’язання, які взяли по реалізації даного проєкту. Європу не цікавить курсова різниця, яка є в Україні. Згідно наших домовленостей і всіх стандартів на отримання європейських коштів вони перерахували нам перший транш. Під час останньої робочої зустрічі представників сторін проєкту повідомили, що нам дають ще 150 тисяч євро додатково до першого траншу, - зауважив Олег Кіндер.

Міський голова також відзначив, що Ковель йде на крок попереду своїх міст-партнерів (білоруського та польського Щучинів) у виконанні робіт з реконструкції об'єктів. Польським колегам довелося виправляти допущені у проєкті помилки. Саме тому їхні роботи затягнулися. У білоруському Щучині також будівництво йде повільнішими темпами, ніж у Ковелі.

На «Локомотиві» уже розпочато роботи і другого етапу — нове будівництво мереж електропостачання, водопостачання, каналізації та водовідведення. У майбутньому планується й зведення повноцінного стадіону з легкоатлетичними доріжками, здійснено благоустрій території, облаштовано парковки.


#МіськийБюджет #Депутати #СесіяМіськоїРади #Локомотив #Проекти #ЄвропейськийСоюз

Коментарі

Читайте також

Ухвалено бюджет міста Ковеля на 2020 рік

Ухвалено бюджет міста Ковеля на 2020 рік
Сьогодні, 19 грудня, відбулось засідання позачергової сесії міської ради. Скільки коштів отримає місто у наступному році та на які потреби їх використають?