1. Головна
  2. Новини
  3. Міський голова Олег Кіндер вітає ковельчан з черговою річницею надання Ковелю Магдебурзького права

Міський голова Олег Кіндер вітає ковельчан з черговою річницею надання Ковелю Магдебурзького права

24 грудня 1518 року увійшло в нашу історію як одне з найважливіших подій – Ковелю було надане Магдебурзьке право. 501 рік тому польський король Сигізмунд І своєю грамотою дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто. Період інтенсивного економічного розвитку Ковеля припадає на часи, коли ковельські землі належали королеві Боні - Неаполітанській принцесі, яка була другою дружиною польського короля Сигізмунда I.

Польський король Сигізмунд ІІІ у своїй грамоті від 1611 року повторно надав Ковелю Магдебурзьке право, яке мало використовуватися без обмежень.

Необхідність продублювати першу грамоту виникла через пожежу, під час якої згоріли попередні документи, що порушило діяльність управи міста.

Магдебурзьке право є однією з ознак приналежності до європейського світу, адже виникло і розвинулося воно саме у Європі, а закладені ним традиції місцевого самоврядування продовжують розвиватися й сьогодні.

Міський голова Олег Кіндер вітає ковельчан зі святом. Бажає усім міцного здоров’я, миру, щедрої долі, подальших успіхів у справах і починаннях.

Нехай нас об’єднує любов та небайдужість до рідного міста і наш славний Ковель буде найкращим містом на землі для кожного з нас.

Джерело - офіційний сайт Ковельської міської ради.

#ІсторіяКовеля #МагдебурзькеПраво

Коментарі

Читайте також

На військовому кладовищі в урочищі Мар'їне поховали останки знайдених нещодавно загиблих визволителів Ковеля

На військовому кладовищі в урочищі Мар'їне поховали останки знайдених нещодавно загиблих визволителів Ковеля
Серед двадцяти трьох захоронених, ім’я одного воїна вдалося встановити - це молодший лейтенант Севастьянов Василь Якович, 1918 року народження. Він загинув у 25 років - у квітні 1944-го.