«Kowel Vintage»: у мережі розповіли історію місцевої «Ковельчанки»

«Ковельчанка» була побудована у 1908–1910 рр. Це була жіноча гімназія Юлії Пирогової. Будівлю проектував Олександр Вербицький, який відомий за проектуваннями Національного банку України та Київського залізничного вокзалу. У Ковелі відзначився проектуванням нашого залізничного вокзалу. Розповідають на сторінці Kowel Vintage у Фейсбук.

Юлія Пирогова була начальником жіночої гімназії, та дружиною Миколи Пирогова, що обіймав посаду мера міста Ковеля до Першої світової війни, та працював саме у цій гімназії лікарем.

До війни гімназія продовжувала виконувати свої функції, та у 1944 році в ході запеклих боїв за Ковель, виконувала функції воєнного госпіталю, про що свідчить Мирон Старко, який займається ексгумацією останків тіл німецьких солдатів упродовж довгих років. За «Ковельчанкою» на території школи мистецтв восени 2018 року були підняті німецькі солдати.

Є схема братської могили та відомі всі 427 імен вояків. Мирон Володимирович каже, що це були молоді хлопці віком від 20 до 30 років. Про це свідчать їх рештки і половинки ідентифікаційних жетонів. Пошуковець стверджує, що це захоронення не є типовим для військ Вермахту.

За архівними матеріалами понад 3300 німецьких вояків захоронені саме в Ковелі. І групі німецької народної спілки “Захід” вдалося відшукати останки 90 солдатів, доки не почали пошукові роботи на території школи мистецтв.

Після війни жіноча гімназія залишилася без власника, так як родина Пирогових емігрувала у 1944 році спершу до Німеччини, а потім і до Австралії, так як до мера при німецькій окупації було б багато запитань, та навряд червоні залишили б його в живих...#ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

В експозиції Ковельського історичного музею з'явився "віденський" стілець відомого австрійського виробника

В експозиції Ковельського історичного музею з'явився "віденський" стілець відомого австрійського виробника
Про історію створення меблів за особливою технологією, завдяки якій майстер отримав королівський патент, розповідає головний зберігач фондів історичного музею Мирослава Мороз.

Міський голова Олег Кіндер вітає ковельчан з черговою річницею надання Ковелю Магдебурзького права

Міський голова Олег Кіндер вітає ковельчан з черговою річницею надання Ковелю Магдебурзького права
24 грудня 1518 року увійшло в нашу історію як одне з найважливіших подій: 501 рік тому польський король Сигізмунд І своєю грамотою дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто.